Nauka zdalna, Piotr Gliński
unsplash.com Green Chameleon
Weronika Wasiak - 13 Października 2020

Wicepremier na antenie ujawnił, co dalej ze szkołami. Rodzice mogą czuć się wściekli, niebywałe

Czy nauka zdalna niebawem zostanie ponownie wprowadzona przez rząd? Głos w tej sprawie zabrał wicepremier, Piotr Gliński. Rodzice raczej nie będą zadowoleni, gdy usłyszą te słowa.

Nauka zdalna to jeden z częściej poruszanych tematów od momentu, gdy poinformowano o powrocie dzieci do szkół. Za nami już 1,5 miesiąca nowego roku szkolnego, a emocje nadal nie opadły. Rodzice wciąż domagają się zamknięcia placówek, a i pedagodzy wydają się coraz bardziej bezradni. Niektórzy twierdzą również, że rząd stara się unikać tematu szkół. Najnowsze informacje nie należą jednak do szczególnie pokrzepiających.

Godziny dla seniorów są pretekstem?Niewiarygodne doniesienia. Godziny dla seniorów są tylko pretekstem, media ujawniają całą prawdęCzytaj dalej

Wicepremier o zamknięciu szkół. Nauka zdalna nie dojdzie do skutku?

Gościem we wtorkowej audycji Radia RFM FM był wicepremier, Piotr Gliński. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim zmian, jakich mogą spodziewać się Polacy w związku z rozwojem epidemii. Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania o wdrożenie edukacji w trybie zdalnym. Słowa Glińskiego mogą wywołać sporo skrajnych emocji w opinii publicznej, bo okazuje się, że do zamknięcia szkół najprawdopodobniej nie dojdzie.

- Nie planujemy [zamykania szkół - przyp. red.]. Mniej niż 2% szkół pracuje w systemach mieszanych czy online - poinformował na antenie RMF FM Piotr Gliński. Rodzice zdecydowanie mogą czuć się wściekli: codziennie w mediach pojawiają się informacje o kolejnych przypadkach koronawirusa w placówkach edukacyjnych, czy to u nauczycieli czy też u uczniów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

Wicepremier zaznaczył także, że o kolejnych zmianach - nowych obostrzeniach lub łagodzeniu dotychczasowych - rząd będzie informował wraz z rozwojem epidemii. Gliński postanowił również odpowiedzieć na nurtujące Polaków pytanie ws. Wszystkich Świętych. Czy 1 listopada odwiedzenie grobów będzie w ogóle możliwe?

- W Polsce na 1 listopada cmentarzy zamknąć nie możemy - przyznał wprost.

Gliński odniósł się też do sytuacji w kinach i teatrach, gdzie zajęte może być tylko 25% miejsc. Dla właścicieli oznacza to ogromne straty finansowe i być może pogorszenia trudnej sytuacji budżetowej, która zaowocowała w czasie wiosennego lockdownu. Okazuje się, że nic się nie da zrobić.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się, co rząd planuje na Wszystkich Świętych

2. Ministerstwo Zdrowia wydało wytyczne dotyczące pogrzebów osób zmarłych na koronawirusa. Procedury porażają

3. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

- Jesteśmy w sytuacji pandemii, sytuacja jest poważna. Nawet wczoraj dzwoniłem do GIS - czy można zwiększyć ewentualnie ten procent. Nie. Specjaliści powiedzieli, że to jest absolutnie niemożliwe - przekazał na antenie RMF FM wicepremier, Piotr Gliński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważne zmiany w Alior Banku, pojawi się całkowicie nowa, kluczowa funkcja. Wszystko to już jutro
  2. Ogromna tragedia. Nie żyje piłkarz, zabili go koledzy z własnej drużyny
  3. 23-latka miała objawy typowe dla koronawirusa. Prawda okazała się zupełnie inna, o wiele bardziej niebezpieczna
  4. Wszyscy byli w błędzie. Eksperci nie mają wątpliwości i biją na alarm, chodzi o koronawirusa
  5. Policjant rozwiewa wątpliwości kierowców. Chodzi o maseczki w samochodzie
  6. Inne niż wszyscy myśleli, cenne i piorunujące zastosowanie. Nie wyrzucaj obierek po ziemniakach

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News