Nauczył psa hajlować i reagować na "gazowanie Żydów". Policja w akcji (video)

Nauczył psa hajlować i reagować na "gazowanie Żydów". Policja w akcji (video) Źródło: źródło/youtube.com

28-letni pracownik call center z North Lanarkshire nauczył psa reagowania na nazistowskie zwroty. Markus Meechan wytresował mopsa tak, że ten hajluje za każdym razem gdy usłyszy "sieg heil" i obrusza się po słowach "gas the Jews". Szkot nagrał nawet film pokazujący zachowanie psa, który zamieścił na YouTube. 

Video ukazujące hajlującego mopsa o imieniu Budda ma już prawie milion wyświetleń. Film ukazuje jak dwuletni pies należący do dziewczyny Meechana, Suzanne, salutuje po nazistowsku słysząc "sieg hail" i gwałtownie zrywa się na słowa "gas the Jews".

Za to nagranie Szkot został zatrzymany 28 kwietnia przez policję i trafił do aresztu. Po nocy spędzonej w areszcie zwolniono go za kaucją. Powodem aresztowania, który podała policja, było podejrzenie dopuszczenia się przez 28-latka przestępstwa z nienawiści.

Funkcjonariusze są przekonani, że zatrzymanie Meechana powinno być ostrzeżeniem dla wszystkich internautów, że podobnego rodzaju materiały w sieci nie będą tolerowane. Zdanie to potwierdza inspektor David Cockburn, który ponadto dodaje, że film jest "głęboko obraźliwy i nikt rozsądny nie znajdzie w nim czegokolwiek akceptowalnego".

Po zatrzymaniu i naciskach ze strony swojej dziewczyny, 28-latek postanowił przeprosić społeczność żydowską. Stwierdził, że "wcale nie jest rasistą", a psa wytresował tylko po to, by "drażnić swoją kobietę".

"Ja wcale nie jestem rasistą. Ludzie, którzy mnie znają, mogą to potwierdzić. (...) Szczerze mówiąc, ja wcale nie pałam nienawiścią do kogokolwiek. Moim głównym celem było po prostu drażnić moją dziewczynę" - przyznał Szkot.

"Bardzo przepraszam społeczność żydowską za jakąkolwiek obrazę, jaką jej wyrządziłem. To nigdy nie było moim zamiarem. Przepraszam" - podkreślił.

https://www.youtube.com/watch?v=SYslEzHbpus POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: metro.co.uk, youtube.com pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News