Nauczycielka zakażona COVID-19
wikipedia
Oktawian Góral - 22 Maja 2020

Nauczycielka zakażona koronawirusem. Miała pod opieką dzieci

Nauczycielka zakażona koronawirusem. Opiekowała się dziećmi. Mamy informację na temat jej kwarantanny. Test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Kto będzie musiał poddać się izolacji? Czy wszyscy nauczyciele będą testowani na obecność COVID-19? Zbieramy dane.

Nauczycielka z Przedszkola Publicznego nr 31 w Szczecinie przeszła test na COVID-19. Wynik był pozytywny. Oznacza to, że nauczycielka jest zakażona koronawirusem z Wuhan. Dotarliśmy do informacji, że opiekowała się dziećmi. Czy są one zagrożone?

Nauczycielka ze Szczecina opiekowała się dziećmi w publicznej placówce. Zajmowała się jedną grupą. Szczeciński ratusz potwierdził medialne doniesienia. Jedna z nauczycielek w "Żaczku" została zakażona koronawirusem dowiadujemy się z portalu Onet.pl.

Czereśnie - ceny zwalają z nógCzereśnie zawitały na bazarach, ale cena zwala z nóg. Droższe niż najlepsze mięsoCzytaj dalej

Jak zapewniła Marta Kufel z Urzędu Miasta w Szczecinie, samorząd od razu podjął decyzję o zamknięciu całego przedszkola.

- W związku z zaistniałą sytuacją, Miasto podjęło natychmiastową decyzję o tymczasowym zamknięciu przedszkola oraz przeprowadzeniu dokładnej dezynfekcji i ozonowaniu pomieszczeń oraz sprzętu - przekazała pracownica szczecińskiego ratusza.

Nauczycielka z koronawirusem - komentarz władz

Dziś do sprawy mają odnieść się władze miasta. W ratuszu zaplanowano specjalne oświadczenie wiceprezydenta miasta, Krzysztofa Soska. Szczecin jest miastem, które poparło apel Unii Metropolii Polskich w sprawie prewencyjnych badań na obecność koronawirusa u wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, którzy mają kontakt z dziećmi.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

PRL - najlepsze zabawy dzieciPrzypominamy najlepsze zabawy dzieci z czasów PRL-u. Współcześni rodzice dostają apopleksji na samą myślCzytaj dalej

- W związku z bardzo niepokojącymi informacjami, które docierają do nas z Łodzi, że około 14% pracowników miejskich przedszkoli i żłobków miało kontakt z wirusem SARS Co-V-2, apeluję o wydanie dyspozycji Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, by w ramach swoich uprawnień, podjął w trybie pilnym decyzję o skierowaniu na badania testami genetycznymi wszystkich pracowników żłobków i pracowników oświaty, mających bezpośredni kontakt z dziećmi - czytamy w komunikacie Tadeusza Truskolaskiego, prezydenta Białegostoku i prezesa UMP.

Nauczycielka z koronawirusem opiekowała się dziećmi

Jak dowiadujemy się ze szczecińskiego magistratu, nauczycielka miała kontakt z dziećmi. Pod jej opieką przebywała jedna grupa, która liczyła siedmiu podopiecznych. W obliczu pozytywnego wyniku testu, 13 osób zostało skierowanych na kwarantannę, a przedszkole zamknięto. Wszystkie pozostałe osoby, które znalazły się w grupie ryzyka zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.

Dzisiaj grzeje:
1. Niewyobrażalna tragedia, rozbił się samolot ze 100 pasażerami na pokładzie. Wokół lotniska płoną domy, fatalne wiadomości zza granicy

2. Zdjęcie pielęgniarki bez ubrań obiegło cały świat. Teraz wyszło na jaw, co stoi za jej strojem

Urząd miasta zapewnia, że dostosował się do wytycznych przekazanych przez władze centralne, a także zastosował dodatkowe zabezpieczenia. Mimo, że nie było to konieczne, władze Szczecina zwróciły się z zapytaniem do służb sanitarnych, czy otwarcie żłobków i przedszkoli będzie bezpieczne.

- Zarówno powiatowy, jak i wojewódzki inspektor sanitarny zapewnili, że w Szczecinie i regionie sytuacja jest stabilna i nie istnieją przeciwwskazania do otwarcia m.in. przedszkoli - wyjaśnia Marta Kufel.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym
  2. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  3. Borys Szyc ujawnił treść prywatnych wiadomości. Wspomina Annę Przybylską, mocne słowa
  4. Szukał nowego pupila, wszedł na stronę schroniska. Zobaczył zdjęcie i pobladł, natychmiast chwycił za telefon
  5. W polskim mięsie wyryto niebezpieczną bakterię. Nadaje się tylko do utylizacji, nie wolno go jeść
  6. Dniówka za pracę przy zbiorze truskawek jest astronomiczna. Niestety, Polacy nie chcą iść do pracy w polu

Gotowanie składnik dodawany do zupyPolacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacjeCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News