B. premier: abp. Głódź powinien walczyć z alkoholizmem, a nie nauczycielami

B. premier: abp. Głódź powinien walczyć z alkoholizmem, a nie nauczycielami Źródło: wikipedia.org/Joanna Adamik

Nauczyciele z powodu kwietniowego protestu są na ustach wszystkich: celebrytów, polityków i duchownych. Jeden z arcybiskupów podczas swojej homilii postanowił ostro skrytykować zachowanie pedagogów. Jakiś czas później sam musiał się z mierzyć z bardzo niepochlebnymi komentarzami.

Nauczyciele sprawili, że cała Polska jest poruszona ich sytuacją zawodową oraz prowadzonym strajkiem. Mało kto pozostaje obojętny na aktualne wydarzenia w szkołach. Nawet osoby bezdzietne decydują się na zabranie swojego głosu. Nie zawsze mogą liczyć na wsparcie, co udowodnił arcybiskup Sławoj Głódź.

Nauczyciele zostali mocno skrytykowani przez arcybiskupa. Duchowny był zbulwersowany

Parafianie zebrani na mszy w ostatnią niedzielę mieli okazję usłyszeć bardzo nietypowe kazanie samego arcybiskupa Sławoja Głodzia. Duchowny postanowił przypomnieć, że zmartwychwstały Chrystus namawia do życia w jedności i zgodzie. Według niego strajkujący nauczyciele postępują wbrew naukom Jezusa.

- Bo jakże inaczej można określić krzywdę, jaka spotkała młodzież szkolną, potraktowaną jako zakładnicy przez inicjującą strajk organizację nauczycielską. Nie stajemy po żadnej stronie. Ale trzeba mówić prawdę i stać po stronie prawdy. Skrzywdzono wrażliwość, idealizm, zaufanie ludzi młodych, dzieci i młodzieży - powiedział duchowny.

W swojej wypowiedzi zawarł o wiele więcej na temat obecnej sytuacji w szkołach. Kapłan twierdzi, że mniejszość stara się w tym wypadku rządzić większością, co jest nie do pomyślenia, a ponadto uważa, że pedagodzy przemycają pod przykrywką tolerancji zło i antychrześcijańskie idee.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wicepremier postanowił odpowiedzieć Głodziowi. Radzi, aby zajął się swoimi problemami

Ostre słowa arcybiskupa nie mogły pozostać bez odpowiedzi. Wiele negatywnych zdań, jakie padły z jego ust pod adresem nauczycieli, doczekały się równie surowych komentarzy od znanych ze sceny politycznej osób. Jedną z nich jest Włodzimierz Cimoszewicz, który na antenie radia TOK FM zareagował na oburzające kazanie.

-  Z dużym rozczarowaniem odebrałem tę wypowiedź. Nie chcę być za bardzo złośliwy, ale ten arcybiskup powinien walczyć z innym problemem społecznym, czyli z alkoholizmem, a nie walczyć z nauczycielami. To, że hierarchowie się interesują, jest zrozumiałe, ale nie powinni wkładać palców w cudze drzwi i stwierdzać, kto ma rację, a kto nie - powiedział.

Kiedy dziennikarz zapytał, kogo konkretnie ma na myśli, polityk odparł bardzo ogólnie, że chodziło mu o problem społeczny. Słuchacze jednak doskonale wiedzieli, z czyją osobą wiąże się komentarz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marzena Rogalska z partnerem! Gwiazda TVP PIERWSZY raz pokazała ukochanego
  2. Czy to jest samolot, w którym zginęła Anna Jantar? Wyjątkowe wideo z wokalistką
  3. Nad Polskę nadciągają wichury i burze piaskowe. Najbliższe dni najlepiej spędzić w domu
  4. Nagły zwrot w sprawie Tomasza Komendy. Zajmie się nim Sąd Najwyższy
  5. Wystawne chrzciny u Martyniuków. Żona Daniela zadziwiła wyglądem (Zdjęcia)
  6. Tego dnia dzieci pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej. Chwilę później już nie żyły, niewyobrażalny horror

Źródło: Na Temat
  
 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News