Ogromny zgrzyt pomiędzy strajkującymi nauczycielami. Bunt w dużym polskim mieście

Ogromny zgrzyt pomiędzy strajkującymi nauczycielami. Bunt w dużym polskim mieście Źródło: Fot. Facebook/ZNP

Nauczyciele nie mogą się dogadać i pojawiają się między nimi poważne zgrzyty. W jednym z dużych polskich miast doszło do buntu, którego nikt się nie spodziewał.

Nauczyciele wciąż ostro protestują i nic nie wskazuje na to, że ich strajk zakończy się w najbliższym czasie. Pedagodzy są zmotywowani i jeszcze do niedawna wyraźnie pokazywali, że wszyscy chcą tego samego - podniesienia płac za wszelką cenę. Teraz jednak doszło do sytuacji, której z pewnością nie spodziewał się nikt. 

We Wrocławiu miał miejsce bardzo poważny zgrzyt. Międzyszkolny Komitet Strajkowy tydzień temu ogłosił, że nauczyciele nie zawieszą strajku, a co za tym idzie, nie podejmą się klasyfikowania uczniów klas maturalnych. Decyzja ta jednak ostatecznie została zmieniona. Teraz jednak część z protestujących postanowiła nie zaakceptować ostatecznego rozwiązania i doszło do prawdziwego buntu. 

Ogólnopolski MKS ogłosił, że klasyfikacja maturzystów jednak się odbędzie

W ubiegłym tygodniu MKS ogłosił, że nauczyciele nie zawieszą strajku tylko po to, by klasyfikować tegorocznych maturzystów. Wywołało to potężne oburzenie rodziców, a decyzja ta bardzo szybko uległa zmianie. 

- Po raz kolejny rząd polski nie zdał egzaminu. Najważniejszego, bo egzaminu dojrzałości. Zdaliśmy my, nauczyciele, podejmując decyzję, że klasyfikujemy - ogłosili w środę. 

To obwieszczenie uciszyło uczniów, jednak spotkało się z mieszanymi reakcjami reszty społeczeństwa. Część była wdzięczna za pójście na rękę maturzystom, inni natomiast twierdzili, że jest to ukłon w stronę rządu oraz pokazanie, że strajk wcale nie jest tak bezwzględny, na jaki się kreuje. Okazuje się, że nagła zmiana zdania spowodowała zgrzyty również w szeregach pedagogów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nauczyciele z Wrocławia buntują się. Nie akceptują zmiany decyzji

Protestujący nauczyciele ogłosili, że nie zgadzają się z decyzją ogólnopolskiego MKS. Lokalny oddział Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego wystosował oświadczenie, z którego jasno wynika, że nie zamierza kwalifikować uczniów. Jakby tego było mało, zachęca do zmiany zdania również innych pedagogów. 

- Członkowie Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego Wrocław na zebraniu 23.04.2019 roku uznali, że będą kontynuować strajk i nie wezmą udziału w Radach Klasyfikacyjnych. Podyktowane jest to przekonaniem o słuszności strajku i konieczności jego kontynuacji. Takie stanowisko rekomendujemy we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w Polsce - możemy przeczytać. 

Jak na razie nie wiadomo, czy decyzje te wpłyną na strajk nauczycieli i protesty organizowane w całej Polsce. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Antek Królikowski pokazał PIĘKNĄ dziewczynę! Fani są WNIEBOWZIĘCI: "Nareszcie jakaś normalna dziewczyna"
  2. Marzena Rogalska po raz pierwszy pokazała partnera! Fani są w SZOKU widząc, jak wygląda
  3. Mąż Kory dopiero teraz zdecydował się ujawnić porażające kulisy jej walki z rakiem. Gdyby nie to, żyłaby o wiele krócej, metoda nie spodoba się wielu
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka przerywa milczenie ws. gwałtu. Niejednemu odbierze mowę
  5. Wczoraj zmarł legendarny aktor kultowych seriali TVP. Na jaw wychodzą smutne kulisy jego ostatnich lat życia
  6. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News