Nauczycielka usłyszała przypadkiem, co o niej mówi 9-letnia uczennica. Teraz jest załamana

Nauczycielka usłyszała przypadkiem, co o niej mówi 9-letnia uczennica. Teraz jest załamana Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Nauczyciele nie dowierzają w rzeczy, które słyszą czasami od uczniów. Wiadomo, że dziecko przekonania i słownictwo wynosi z domu, ale jak dyskutować z rodzicami, jeżeli wychowali je w totalnym braku szacunku dla zawodu nauczyciela?

Nauczyciele, zwłaszcza ci z powołania, muszą pokonać wiele przeszkód, by mieć wkład w wykształcenie dzieci. Ta ścieżka kariery jest pełna poświęceń. To nie tylko wieczory poświęcone na sprawdzanie klasówek, ale też na rozmowy z rodzicami. Niektórym wydaje się, że plusem zawodu są dwa miesiące wakacji - nic bardziej mylnego; rady nauczycielskie zwoływane są dużo częściej, niż mogłoby się zdawać. Czarę goryczy, zwłaszcza na fali rozczarowań strajkiem, może przelać więc jeden komentarz.

Nauczyciele nie dowierzają, w rzeczy, które mówią o nich dzieciom rodzice

Nie wszyscy rodzice są pełni szacunku do roli, jaką pedagodzy odgrywają w życiu ich pociech. Jednak wszystko ma swoje granice Jedną rzeczą jest nie zgadzać się z ich metodami, a czymś zupełnie innym otwarte szydzenie z zawodu, który daje dzieciom szanse na lepszą przyszłość.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

List od pani Dagmary trafił ostatnio do redakcji Papilota. Mówi w nim o swoim doświadczeniu w zawodzie i o tym, jak rodzice nastawiają swoje dzieci przeciwko nauczycielom.

- Dopiero kilka dni nowego roku szkolnego za nami, a ja zdążyłam już usłyszeć, że jestem nierobem i dlatego marnie zarabiam. To nie jest moja interpretacja - usłyszałam rozmowę między 9-latkami - wyznaje pani Dagmara.

Przyznaje, że naucza dopiero od trzech lat, ale że czuje, że jest to jej powołanie, a nie tylko zawód. Tym bardziej boli to, że jest tak lekceważona.

- Zawsze było źle, ale po ostatnim strajku jest naprawdę tragicznie. Co prawda wywalczyliśmy drobną podwyżkę. Nikt tak naprawdę nie wie, czy na kilku wypłatach się nie skończy. Koszt okazuje się jednak ogromny - zupełny spadek zaufania do mojej grupy zawodowej - kontynuuje nauczycielka.

Dzisiaj grzeje: 1. Aleksandra Kwaśniewska nie wytrzymała po śmierci Woźniaka-Staraka. Słowa, które napisała Agnieszce Szulim rozrywają serca

Strajk nie pozostał bez znaczenia dla relacji nauczyciele-rodzice, a także nauczyciele-dzieci. Niestety czasami kwestia szacunku do nauczycielskiego zawodu rozbija się o sprawy polityczne. Rodzice, którzy nie popierali strajku nauczycieli są bardziej skłonni mówić w ten sposób o pedagogach.

- Tego typu hasła mają jeden cel - chwilową przewagę polityczną. Ale zrujnują polską edukację na bardzo długie lata - podsumowuje młoda nauczycielka, nakreślając tymi słowami czarny scenariusz dla przyszłości kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega: Popularny ser skażony. Zjedzenie grozi nawet ŚMIERCIĄ
  2. Mąż nie mógł się pogodzić ze śmiercią żony. Zajrzał do jej komputera i odkrył szokującą tajemnicę, która zmieniła wszystko
  3. Przygnębiający widok. Warunki, w których przed śmiercią mieszkał Bohdan Smoleń, znany jako Edzio z "Kiepskich" były straszne
  4. Kelnerka z niechęcią i pogardą obsługiwała samotne dziecko. Chłopiec wyszedł, a ona zobaczyła, co zostawił na stole i zalała się łzami
  5. Ich córka zmarła w wieku 6 lat. 3 dni po jej śmierci rodzice dokonali w szufladzie odkrycia, przez które nie mogli przestać płakać

źródło: papilot

Następny artykuł