Nauczyciele w karygodny sposób narazili bezpieczeństwo dzieci. Podczas wycieczki musiała interweniować policja

Nauczyciele w karygodny sposób narazili bezpieczeństwo dzieci. Podczas wycieczki musiała interweniować policja Źródło: .

Nauczyciele powinni być osobami, które dają swoją postawą przykład godny do naśladowania. Odpowiedzialność i myślenie wprzód w przypadku posiadania ponad 30 nastolatków pod opieką to podstawa. Nie popisali się tym pedagodzy z Piotrkowa Trybunalskiego.

Nauczyciele z Piotrkowa Trybunalskiego będą się musieli gęsto tłumaczyć nie tylko policji, ale i dyrektorowi swojej szkoły oraz rodzicom uczniów. Skandal, który wybuchł na wycieczce szkolnej jeszcze długo będzie się za nimi ciągnął. Pedagodzy ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie nie wykazali się odpowiedzialnością i opieką nad małoletnimi. Dwóch z nich, którzy mieli pod swoimi skrzydłami 34 dzieci w wieku od 13 do 16 lat, wykorzystali 3-dniową wycieczkę do Andrzejówki nad Popradem jako świetną okazję do towarzyskiego popijania alkoholu.

Nauczyciele, którzy mieli pilnować uczniów, upili się 

Przez ten incydent trzeba było zmienić cały program wycieczki, ponieważ pedagodzy, którzy byli pod wpływem, nie byli zdolni do pracy i zapewnienia opieki uczniom. Okazało się, że nawet kierownik wycieczki spożywał alkohol. Miejsce miały aż dwie interwencje. Jeden z nauczycieli miał 1,5 promila alkoholu we krwi, a drugi 0,5. Na miejsce od razu pojechała dyrektorka szkoły, jej zastępca i jeszcze jeden nauczyciel.

Rzecznik dyscyplinarny Kuratorium Oświaty w Łodzi został o wszystkim poinformowany

Dwie pozostałe osoby były całkowicie trzeźwe. Pijani pedagodzy zostali natychmiast odsunięci od swoich obowiązków i nakazano im wracać do Piotrkowa. Teraz ich zachowanie zostanie przeanalizowane i zostaną wyciągnięte konsekwencje przez policję oraz kuratorium. Według przepisów złamali oni przede wszystkim ten, który traktuje o podejmowaniu czynności służbowych będąc po użyciu alkoholu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktualnie rzecznik z Kuratorium Oświaty ma 3 miesiące licząc od 22 maja na zebranie wszystkich dowodów i materiałów dotyczących zajścia. Na tę chwilę nauczyciele są zawieszeni w swoich obowiązkach i czekają na opinię osób decyzyjnych co do dalszej kariery w zawodzie nauczyciela. Jeśli sprawa zostanie zgłoszona dalej do komisji dyscyplinarnej, to osoby w niej zasiadające decydują o karze dla nieodpowiedzialnych opiekunów. Może skończyć się to naganą, zwolnieniem z pracy, zakazem pracy w zawodzie przez 3 lata, a nawet wydaleniem z zawodu.

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Płacisz kartą? Banki wprowadzą niedługo wielką zmianę, która może Ci się nie spodobać
  4. Wdowa po Mackiewiczu przerywa milczenie. Mąż bardzo źle ją traktował
  5. Poopadają Wam szczęki! Intymne zdjęcia Barbary Kurdej-Szatan krążą po sieci
  6. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła polskim miastem. Patrycja zmarła w porażających okolicznościach

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu