Został nauczycielem roku, zaprosił ukochanego na scenę. "Najwyżej zabiorą mi tytuł"

Został nauczycielem roku, zaprosił ukochanego na scenę. "Najwyżej zabiorą mi tytuł" Źródło: Fot. YouTube/TEDx Talks

Nauczyciel pozostaje przez lata jedną z najważniejszych osób w życiu każdego młodego człowieka. Dzieje się tak oczywiście szczególnie wtedy, kiedy jest sprawiedliwy i potrafi wykazać się dużą wiedzą oraz doświadczeniem. Tytuł Nauczyciela Roku 2018 zdobył Przemysław Staroń, który w czasie swego oficjalnego przemówienia zaprosił na scenę między innymi życiowego partnera.

Na Zamku Królewskim w Warszawie zorganizowano oficjalną galę, w czasie której przyznano nagrodę dla zwycięzcy prestiżowego konkursu na Nauczyciela Roku 2018. Tym razem tytuł zdobył Przemysław Staroń, który na co dzień uczy w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Bolesława Chrobrego w Sopocie. Staroń kształci tam młodzież w dziedzinie filozofii, etyki, wiedzy o kulturze oraz historii sztuki.

Nauczyciel Roku 2018 naraził się politykom PiS-u?

Duża część zebranych na uroczystości gości i obserwujących jej przebieg internautów była naprawdę zaskoczona faktem, że w czasie przemówienia nauczyciel zaprosił na scenę swoich najbliższych. Wśród nich znalazł się także życiowy partner mężczyzny. - Chciałbym poprosić wszystkich was, którzy tutaj przyjechaliście ze mną. Chodźcie, nie bójcie się, najwyżej zabiorą mi tytuł. (...) Chciałbym wam podziękować, tej części świata, bez której by mnie nie było. (...) Protego Maxima, niech miłość was strzeże - powiedział z dumą Staroń. - To nagroda dla społeczności, dla wszystkich tych, którzy żyją pewnymi ideami i wierzą, że miłość jest najważniejszą rzeczą na świecie i tylko ona ma sens, i zamiast tracić czas, by walczyć ze złem, choć jest to czasem potrzebne, trzeba robić dobro - dodał także stanowczo Nauczyciel Roku 2018.  

Nauczyciel Roku ostro o rządach partii Jarosława Kaczyńskiego

W sieci bardzo szybko pojawiły się komentarze internautów, według których przedstawiciele rządzącego w Polsce Prawa i Sprawiedliwości mają zapewne nie być zadowoleni z przebiegu uroczystości.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Przypomnijmy, że członkowie partii wypowiadają się otwarcie na temat braku przyzwolenia na legalizację małżeństw jednopłciowych w naszym kraju. Bez wątpienia nie spodobał im się także fakt, iż Staroń zdecydował się skrytykować działania minister edukacji w rządzie Mateusza Morawieckiego, ujawniając, że jest "przerażony tym, co się dzieje". Owe przerażenie bez wątpienia wynika także z faktu, że nauczyciele w Polsce zarabiają naprawdę małe pieniądze. Jak komentuje wypłatę jeden z kolegów po fachu Staronia, nauczyciele często są sfrustrowani tym, jak zarabiają. - Jeżeli nauczyciel, który pracuje, jest sfrustrowany, ma taki wizerunek społeczny jaki ma, bo zarabia żenujące pieniądze, no to błagam... Jakim on ma być autorytetem? - pytał także pracownik jednego z sopockich liceów, komentując zbyt niskie jego zdaniem pensje kolegów po fachu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Bono z U2 na wspólnym zdjęciu z Tuskiem! Niezwykłe, Kaczyński się wścieknie
  2. Błaszczak okrutnie upokorzył Macierewicza po jego odejściu. Teraz wychodzi na jaw
  3. Antoni Macierewicz mści się na autorze książki o nim. Co chce ukryć?
  4. ZUS zdradził pilnie strzeżony sekret! Wiemy, kiedy najlepiej przejść na emeryturę
Następny artykuł