Możesz pracować dla NATO i przeżyć przygodę. Spore pieniądze

Możesz pracować dla NATO i przeżyć przygodę. Spore pieniądze Źródło: źródło: deviantart.net

Organizacja Paktu Północnoatlantyckiego szuka chętnych do pracy. NATO liczy zwłaszcza na chętnych do pracy Polaków i ma nadzieję, że oferowane wynagrodzenie ich przyciągnie. Chodzi o pracę z armią USA.

Ogłoszenie o pracy w NATO pojawiło się na oficjalnym portalu internetowym Berlina. Jak informuje w nim Organizacja Paktu Północnoatlantyckiego, chodzi o odegranie roli statysty podczas ćwiczeń armii USA. Przez dwa tygodnie zatrudnieni mieliby odgrywać rolę afgańskich sklepikarzy czy hodowców bydła.

W celu symulacji postawionych zostanie 10 wiosek, po 30 domów w każdej. Jak podkreśla NATO dzięki temu "osiągnięty zostanie realistyczny scenariusz ćwiczeniowy dla żołnierzy, a tym samym optymalne przygotowanie do misji zagranicznych". Dwutygodniowe szkolenie ma bowiem przygotować Amerykanów do misji w Afganistanie.

Wiadomo już, że przez okres symulacji statyści będą mieszkać w wioskach, których domy będą wyposażone w prąd, ogrzewanie i bieżącą wodę. Znane są także oczekiwania stawiane chętnym do pracy. Jak podkreślono w informacji, podstawą jest znajomość języka niemieckiego i angielskiego, a także odporność na stres. Obcokrajowcy muszą na dodatek wylegitymować się pozwoleniem na pobyt i pracę w Niemczech.

NATO z nadzieją patrzy w stronę Polaków i to z ich strony liczy na zaangażowanie. W ogłoszeniu podkreślono bowiem, że bardzo mocnym atutem kandydata jest znajomość języka polskiego. Organizacja oferuje 120 euro za dzień pracy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News