NATO szykuje się na wojnę w Polsce! Ogromne ruchy wojsk

NATO szykuje się na wojnę w Polsce! Ogromne ruchy wojsk Źródło: fot: pexels

Saber Strike-18 (po polsku: "uderzenie szablą") to kryptonim ćwiczeń wojskowych organizowanych regularnie od 2010 roku przez NATO. Jednak od aneksji Krymu i wojny w Donbasie ich częstotliwość została stanowczo zwiększona. Najbliższe będą miały miejsce już w niedzielę - ich celem jest zwiększenie zdolności obrony wschodniej flanki przed agresorem, którym potencjalnie może okazać się Rosja.

W manewrach wojennych NATO weźmie udział 18 tys. żołnierzy z 19 krajów, w tym aż 5 tys. żołnierzy polskich. O potencjalnym zagrożeniu wojennym ze strony wschodniego, dużego sąsiada, mówiło się głośno na ostatnim Zgromadzeniu Parlamentu NATO. Określono również, że najlepsza wobec Rosji będzie polityka "obrony i odstraszania, włączając w to odstraszanie jądrowe". Zbliżające się w niedzielę manewry będą z pewnością elementem realizacji obu przytoczonych metod.

Przygotowania NATO na wojnę w Polsce

Ćwiczenia będą skupiały się głównie na przerzucaniu wojsk z Niemiec przez Polskę do krajów bałtyckich oraz zgrywaniu jednostek z państw sojuszniczych. Wszystko po to, by zapewnić odpowiednie wykształcenie obronne wschodniej flance Sojuszu. Lądowe manewry to jednak nie wszystko, bowiem w najbliższym czasie na Bałtyku będą miały miejsce manewry morskie Baltops, z użyciem ponad 40 okrętów wojennych, 50 śmigłowców i samolotów oraz udziałem ponad 6 tys. żołnierzy. Ponad to Polskę czeka w tym roku jeszcze jedno duże przedsięwzięcie. Manewr pod kryptonimem "Anakonda" odbędzie się na jesieni, jego zasięg będzie zdecydowanie większy niż w poprzednich latach, a udział w nim weźmie kilkanaście tysięcy żołnierzy z Polski i siedmiu innych państw. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polska znów się podzieli? Rydzyk i PiS szykują ofensywę
  2. Kaczyński to przy nim BIEDAK. Donald Tusk zarabia grube miliony, wiemy ile
  3. Przerażające informacje wywiadu USA. ŻNIWIARZE działają w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News