Jak poinformowali przedstawiciele NATO oraz Unii Europejskiej, służby specjalne posiadają wiarygodne informacje o planowanych przez ISIS zamachach z użyciem broni nuklearnej.

W rozmowie z mediami zastępca koordynatora ds. antyterroryzmu Komisji Europejskiej, Jorze Bergo Silca przyznał, że terrorystyczna organizacja wykazuje wyjątkowo ogromne zainteresowanie pozyskaniem wszelkich materiałów, które posłużyłyby jej do zbudowania trzech rodzajów broni: chemicznej, biologicznej oraz najbardziej niebezpiecznej – nuklearnej.

Informacje podane przez unijnego urzędnika potwierdził zastępca asystenta sekretarza generalnego NATO, dr Jamie Shea.

Jak dodał Shea, zdobyte przez zachodni wywiad informacje są o tyle powodem do „uzasadnionych obaw”, że tzw. Państwo Islamskie jest w posiadaniu arsenału rakiet krótkiego zasięgu oraz rakiet przeciwlotniczych armii irackiej oraz pracuje nad metodami omijania środków bezpieczeństwa.

W tym samym czasie, niemieckie służby specjalne ostrzegły kraje zachodniej Europy przed kolejnymi zamachami. Terroryści islamscy – według niemieckich służb – mają się aktualnie przygotowywać do zmasowanych zamachów na terenie kurortów turystycznych we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: the telegraph / wprost

...

Zobacz również