Nieprzychylne rządowi media podały dzisiaj informację –  w kontekście odmowy Obamy na spotkanie z Dudą – że prezydent Stanów Zjednoczonych spotka się z przewodniczącym Rady Europy Donaldem Tuskiem na specjalnie umówionej kolacji.

 – W czasie wizyty Andrzeja Dudy na Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego w USA nie przewidziano spotkania polskiego prezydenta z Barackiem Obamą. Wielu komentatorów uważa tę sytuację za prztyczek w nos dla polskiej władzy. Prezydent Stanów Zjednoczonych nie odmówił sobie za to dłuższej rozmowy z Donaldem Tuskiem – czytamy na natemat.pl

fot. facebook
fot. facebook

Chodzi jednak o kolację, na której będą również inni przywódcy uczestniczący w szczycie nuklearnym w Waszyngtonie, w tym polski prezydent Andrzej Duda, co portal Tomasza Lisa pominął.

Jak z kolei poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski, prezydent Duda „nieformalnie” porozmawia z Barackiem Obamą podczas wspomnianej kolacji. Jak dodał, strona polska nie zabiegała o spotkanie prezydenta Dudy z Barackiem Obamą „w rozumieniu wizyty dwustronnej”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: natemat, polskie radio

...

Zobacz również