Portal Tomasza Lisa postanowił nagle wziąć w obronę bogacza Tadeusza Rydzyka twierdząc, że w ten sposób demaskuje „fake news”. Serwis próbuje kuriozalnie wmówić internautom, że Rydzyk wcale nie wozi się drogimi samochodami, a krytyka papieża Franciszka odnosząca się do duchownych posiadających drogie auta, wcale nie dotyczy toruńskiego księdza, bo on wybiera skromne pojazdy. Internauci w komentarzach na serwisie są dla nich po prostu bezlitośni, zresztą nic dziwnego. O co chodzi? Wyjaśniamy.

Na portalu Onet.pl oraz na Pikio.pl pojawiła się dziś informacja na temat wypowiedzi papieża Franciszka z 2013 roku na temat księży podróżujących drogimi samochodami. Nasza redakcja słusznie odniosła słowa papieża między innymi do bajecznego bogactwa ojca Rydzyka znanego z milionowych dotacji od państwa, luksusowych samochodów od “bezdomnego” i licznych biznesów.

– Gdy widzę księdza, który jeździ nowym, markowym samochodem, to chce mi się wymiotować – grzmiał papież w cytacie podawanym przez Onet i Pikio.pl.

Natemat manipuluje?

Chyba każdemu w Polsce, może wyłączywszy redaktorów naTemat.pl, drogi samochód księdza kojarzy się z ojcem Rydzykiem. Nic więc dziwnego, że redakcja Pikio.pl uznała, że jednym z adresatów krytyki ze strony papieża Franciszka jest właśnie bajecznie bogaty duchowny z Torunia. O właśnie takich księży jak Rydzyk chodziło papieżowi, który apeluje o ubóstwo wśród kościelnych hierarchów. Sam jest tego znakomitym przykładem rezygnując z wielu luksusów. Tadeusz Rydzyk nie zamierzał jednak nigdy iść w ślady Franciszka.

Redaktorzy portalu naTemat postanowili jednak wziąć Tadeusza Rydzyka w obronę, gdyż według nich ksiądz-przedsiębiorca nie jeździ drogim samochodem, a “jedynie”…. Lexusem RX 400h. Czy Lexus to auto niskiej klasy?! Wolne żarty. Nawet jeśli o. Rydzyk jeździłby modelem z 2007 roku (co wydaje się dość wątpliwe) to takie auto w momencie kupna nowego kosztowało 289 300zł. Taką wycenę przygotował Super Express.

– Tadeusza Rydzyka raczej nie zauważymy w niezwykle luksusowym samochodzie, a Lexusie RX 400h – komentuje naTemat.pl broniąc Rydzyka.

Rydzyk ma szofera, więc się nie liczy

A co z samochodami od “bezdomnego” pana Stanisława, o których tak ochoczo pisała wcześniej redakcja naTemat.pl? No właśnie, wcześniej. Czy nastąpiła jakaś zmiana frontu? Jeśli tak, to dlaczego? My tylko zadajemy niewygodne pytania…

Co więcej, by poprzeć swoją tezę, naTemat sugeruje, że auta Rydzyka należą do tych… skromnych.

– Uważam, że samochód jest konieczny, można dzięki niemu dużo zrobić, dużo podróżować, ale wybierzcie skromniejszy – cytują Franciszka próbując usprawiedliwić to, że Rydzyk jeździ tylko „skromnym” Lexusem.

Waszym zdaniem prestiżowy Lexus to najtańszy możliwy wybór?

Internauci pod artykułem naTemat.pl są bezlitośni. Atakują redaktorów za bronienie ojca Rydzyka i jego majątku. Nie są w stanie pojąć, dlaczego naTemat.pl to zrobił. Ponadto, nie rozumieją, jak można przekonywać, że ojciec Rydzyk nie jeździ drogim autem próbując to argumentować tym, że… nie jest kierowcą, tylko ma szofera.

– Tadeusza Rydzyka raczej nie zauważymy w niezwykle luksusowym samochodzie, a Lexusie RX 400h. I to często w roli pasażera – pisze naTemat.pl

Komentarze na stronie są bezlitosne. Zresztą tak samo jak ankieta, w której 63% czytelników naTemat przyznało rację… Pikio.pl.

Komentarze internautów pod artykułem naTemat są bezlitosne. Oto przykłady:

– „Jednak po szybkim sprawdzeniu okazało się, że Tadeusz Rydzyk raczej nie zauważymy w niezwykle luksusowym samochodzie, a Lexusie RX 400h. I to często w roli pasażera.”
Co? – śmieje się Bogumił.

– Ależ bezczelność … ten szalbierz z Torunia uważa że Lexus RX nie jest marką luksusową … – dodaje Tomasz kpiąc z redaktorów naTemat twierdzących, że Lexus to nie luksusowa marka.

– A mi się chce wymiotować jak czytam te wasze wypociny. Według was Lexus to nie jest luksusowe auto? Ale jak ludzie klikali w teksty o samochodach od bezdomnego to było? Co za żenada i hipokryzja. Wstyd, za obronę Rydzyka już nigdy więcej nie wejdę w żaden wasz artykuł i ŻADEN SZANUJĄCY SIĘ PRZECIWNIK PIS TEŻ NIE POWINIEN – pisze zirytowany Przemysław.


8 faktów, których o. Rydzyk woli nie ujawniać [ZDJĘCIA]


Dymisje w rządzie PiS: Na NICH Morawiecki zaoszczędzi!

Zobacz również