Przez strajk Natalia nie podeszła do egzaminu. Jej gorzki list do nauczycieli bije rekordy popularności

Przez strajk Natalia nie podeszła do egzaminu. Jej gorzki list do nauczycieli bije rekordy popularności Źródło: Pixabay.com/3938030

Natalia ma dość sytuacji związanej ze strajkiem nauczycieli i postanowiła dać temu wyraz w liście. Napisała wiele gorzkich słów, w których wyraża swoją opinię. Poważne słowa nastolatki zyskują coraz większą popularność w sieci.

Natalia jest uczennicą jednej ze szkół, w których egzaminy nie mogły się odbyć z powodu braku komisji. Nie podeszła do ważnego dla siebie testu i jest załamana. Postanowiła dać wyraz swojemu sfrustrowaniu w liście, który ma dotrzeć do strajkujących pedagogów. Dziewczyna używa mocnych słów.

Natalia nie podeszła do egzaminu. Swoje rozżalenie chce przekazać w liście do nauczycieli

Nastolatka długo przygotowywała się do egzaminu kończącego gimnazjum. Wiele czasu poświęciła na pilną naukę, bowiem do końca wierzyła, że wszystko odbędzie się zgonie z planem. Tak się jednak nie stało i akurat jej szkoła nie zdołała wszystkiego przygotować. 

Natalia czuje ogromny żal, bo czuje, że cała jej ciężka praca poszła na marne. Teraz musi powtarzać cały materiał, aby móc przystąpić do kolejnego egzaminu w czerwcu. Dziewczyna uważa też, że to bardzo niesprawiedliwe: część osób mogła napisać test w terminie, a część nie.

O swoich negatywnych emocjach postanowiła napisać w liście do strajkujących nauczycieli.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Rozumiem strajk, ale w takim razie dlaczego moi rówieśnicy mogli napisać test, a ja nie? Przygotowywałam się długo i solidnie. Chciałam dostać się do dobrej szkoły w Warszawie. Jestem wzorową uczennicą, więc dlaczego ponoszę karę? Dlaczego ludzie tylko się obwiniają? Nauczyciele rząd, rządzący nauczycieli. A co z nami? Dziś nikt nie stał po naszej stronie – ani rząd, ani nauczyciele, ani rodzice. Nikt - napisała.

Dziewczyna czuje się poszkodowana. Uważa, ze najbardziej poszkodowani są uczniowie

Natalia rozumie potrzebę strajku i jego powody, ale nie chce, aby uczniów takich jak ona było więcej. Nikt nie przejął się pracą, jaką włożyła w naukę ani czasem, jaki na to poświęciła. Do tego dochodzi także stres związany z przygotowaniami oraz niepewnością.

Dziewczyna przypomina, że każdy patrzy teraz tylko na pedagogów i rząd, ale wszyscy zapominają o uczniach.

- Nie chcę nikogo obwiniać. Jesteście dorośli, to wy wskazujecie nam właściwą drogę! Jaka teraz mamy wybrać? Kogo wspierać? - dodaje na koniec. 

Te słowa zyskują coraz większą popularność w Internecie, gdzie argumenty nastolatki są popierane przez coraz większą ilość ludzi. Doceniają ją za trzeźwe spojrzenie na tak trudny temat i trzymają kciuki za dalsze sukcesy w nauce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wspomnienie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  2. Uwielbiany aktor „M jak Miłość” zmarł na raka trzustki. Do końca nie tracił nadziei
  3. Norbi straci pracę?! Prowadzący "Jaka to melodia" przerywa milczenie
  4. Księżna Kate jej tego nie daruje. Wbijające w ziemię słowa Meghan o zdradzie Williama, Wielka Brytania zaniemówiła
  5. Gwiazda Polsatu przesadziła z wypełniaczami. Gdy zobaczycie jej usta, odbierze wam mowę
  6. Marta Kaczyńska przekazała tragiczne informacje. "Karetka zabrała ją dziś, nie wiemy czy z tego wyjdzie"

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News