Nastolatkowie dla zabawy zbezcześcili kościół. Podmienili wodę święconą na...
Wiadomości Pikio - 21 Kwietnia 2017

Nastolatkowie dla zabawy zbezcześcili kościół. Podmienili wodę święconą na...

Dwóch nastolatków z Trójmiasta dało się mocno we znaki wiernym, którzy byli obecni na mszy w Niedzielę Palmową w gdańskiej dzielnicy Żabianka. 16-latkowie postanowili się rozerwać i w ohydny sposób zbezcześcić dla zabawy kościół.

Nastoletni chuligani wieczorem w Niedzielę Palmową wtargnęli do kościoła. Tam "dla zabawy" podmienili wodę święconą w kropielnicy na ludzkie odchody i rybie głowy. Wierni nie kryli oburzenia takim zachowaniem. Sprawę zgłoszono policji, która już kolejnego dnia wszczęła śledztwo. Dwóch 16-latków udało się zatrzymać w czwartek. Żaden nie chciał wziąć na siebie odpowiedzialności za zbezczeszczenie świątyni. W końcu jeden częściowo przyznał się do sprawy, kiedy na jego telefonie znaleziono nagranie zanieczyszczonej kropielnicy. Drugi wciąż jednak wypiera się wszystkiego. - Sprawców zatrzymaliśmy w miniony czwartek. To dwaj 16-letni chłopcy z Gdańska. Jeden z nich częściowo przyznał się do winy, drugi nie - mówi Aleksandra Siewert z gdańskiej policji. Teraz młodzi chuligani staną przed sądem rodzinnym. Jeden z nich już miał na pieńku z polskim prawem i na przesłuchanie ściągnięto go z ośrodka wychowawczego. 16-latkowie podejrzani są za obrazę uczuć religijnych i to właśnie za nią mają odpowiadać przed sądem. Osobie dorosłej za taki czyn grożą 2 lata więzienia.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News