Latarnia złamała się i runęła na 11-latków. W polskim mieście natychmiast zwołano sztab kryzysowy

Latarnia złamała się i runęła na 11-latków. W polskim mieście natychmiast zwołano sztab kryzysowy Źródło: Unsplash/ Sven Scheuermeier

Nastolatkowie z Tomaszowa Mazowieckiego ucierpieli w poważnym wypadku. Runęła na nich ważąca kilkaset kilogramów latarnia. Władze miasta od razu podjęły jedyną, słuszną decyzję.

Nastolatkowie mieli w planach aktywny dzień: jeździli na rowerze i hulajnodze na jednym z osiedli w rodzinnym Tomaszowie Mazowieckim. Nie spodziewali się niczego złego, a już na pewno nie ze strony stojących tam od lat latarni. Okazało się, że są one przestarzałe, a co za tym idzie, bardzo niebezpieczne. Chłopcy przekonali się o tym na własnej skórze.

Nastolatkowie mocno ucierpieli. Spadł na nich kolos

Dwóch 11-latków z Tomaszowa dość poważnie ucierpiało w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Jeden z chłopców oparł się o latarnię, a ta złamała się i spadła na nich. Do zawalenia wystarczyło lekkie podparcie o słup, chłopcy latarni nie popychali ani nie ciągnęli.

- Ona zaczęła skrzypieć i leciała w naszą stronę. Próbowałem ją jeszcze przytrzymać, ale nie udało się - powiedział w rozmowie z Polsat News jeden z poszkodowanych nastolatków, Oliwer Jóźwik. 

- Nie do uwierzenia taka sytuacja. Syn został opatrzony przez szpital, nogę miał zabandażowaną. Niestety sama musiałam jechać z nim do szpitala - opowiadała matka chłopca, Monika Borowczyk-Józwik.

Oliwer wskutek wypadku zranił sobie nogę, zaś jego kolega - doznał dość poważnego urazu głowy. Mogą jednak mówić o szczęściu w nieszczęściu - słup latarni ważył kilkaset kilogramów, mogło się to skończyć tragicznie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Reakcja władz miasta. Sztab kryzysowy i ważne decyzje

Gd po mieście rozeszła się wiadomość o wypadku, zdecydowano o zwołaniu sztabu kryzysowego. Postanowiono, że zostanie przeprowadzona kontrola wszystkich miejskich latarni. W Tomaszowie Mazowieckim jest ich ponad 6 tysięcy, jednak decyzja nie mogła być inna.

- Ta latarnia, która się przewróciła, została przez spółdzielnię zakwalifikowana do drugiej grupy, czyli niewymagającej pilnej interwencji. Te, które wymagały pilnej, zostały wymienione już w kwietniu. Wszystkie latarnie wymieniamy sukcesywnie ze względu na ograniczenia budżetowe - wyjaśnia rzecznik Urzędu Miasta, Joanna Budyn. 

Dzisiaj grzeje: 1. 15-latek wymyślił test na wykrycie nowotworu trzustki. Jego skuteczność to 100%, przełomowe odkrycie
2. Znany aktor po rozwodzie wpadł w alkoholizm. Nałóg prawie zniszczył mu życie

Okazuje się, że latarnia, która runęła na nastolatków, stała na swoim miejscu niecałe 40 lat. Postawiono ją na podczas budowy osiedla, na początku lat 80.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
  5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

Źródło: Polsat News

Następny artykuł