Śmiercią pięciu nastolatek żyła cała Polska. Właśnie poznaliśmy decyzję sądu

Śmiercią pięciu nastolatek żyła cała Polska. Właśnie poznaliśmy decyzję sądu Źródło: Screen/ YouTube/ Studio Films PL

Nastolatki zginęły w styczniu tego roku w pożarze koszalińskiego escape roomu. Zarzuty w tej sprawie otrzymał 28-letni Miłosz S. Sąd podjął właśnie decyzję dotyczącą jego aresztu.

Nastolatki poszły do escape roomu w Koszalinie 4 stycznia 2019 roku. Niestety pomieszczenie okazało się śmiertelną pułapką. W escape roomie wybuchł pożar, w którym zginęło pięć 15-letnich dziewcząt. Wszystkie były uczennicami lokalnego gimnazjum, chodziły do jednej klasy. Zarzuty postawiono Miłoszowi S., który nadzorował pracę lokalu, ale nie zdołał ocalić dziewczyn.

Nastolatki zginęły w escape roomie. Postawiono zarzuty

Po dramatycznym wydarzeniu aresztowano Miłosza S. 28-letni mężczyzna jest podejrzany o umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślne doprowadzenie do śmierci pięciu ofiar. 

W trakcie śledztwa prokuratury ustalono, że pożar wywołało ulatnianie się gazu z butli, które zasilały w paliwo piecyki w budynku, gdzie ulokowano escape room. Gdy wybuchł ogień, dziewczyny znajdowały się w zamkniętym pokoju. Nie mogły z niego wyjść od środka, a Miłosz S. nie był w stanie ich wypuścić - nie dał rady przedostać się przez płomienie do drzwi. W lokalu zabrakło także dróg ewakuacyjnych. Miłoszowi S. grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Przez ostatnie miesiące przebywał w areszcie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Areszt dla podejrzanego - jest decyzja sądu

Prokuratura poinformowała, że Sąd Okręgowy w Koszalinie rozpatrywał ostatnio na niejawnym posiedzeniu jej wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu podejrzanego o kolejne trzy miesiące. Małgorzata Sielska, prokurator referent, powiedziała, że sąd uwzględnił ten wniosek. Argumentacja obrony została uznana za niezasadną. Ostatecznie sąd podjął decyzję o przedłużenie Miłoszowi S. aresztu o 2 miesiące.

Adwokat podejrzanego, mecenas Wiesław Breliński, powiedział mediom, że decyzja sądu wskazuje, iż "czas najwyższy, by czynności z udziałem naszego klienta były wykonane”. Przyznał, że obrona jest zadowolona, że sąd dostrzegł przewlekłość postępowania i konieczność przyspieszenia sprawy. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Mecenas dodał też, że wraz z klientem będzie zastanawiał się teraz nad odwołaniem od decyzji sądu. Berliński przyznaje jednak, że ten krok będzie skutkował „wyjęciem z postępowania przygotowawczego akt na co najmniej jeden miesiąc”.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w pośpiechu wycofuje wadliwy produkt. Stwarza ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA!
  2. Zdradzał swoją żonę od lat. Gdy dostał list od byłej kochanki, zemdlał
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza   

Źródło: Fakt

Następny artykuł