nastolatki nauczyciel szkoła skandal
Unsplash David Shoykhet
Joanna Szwalikowska - 31 Października 2020

Nauczyciel zaczął wyzywać dziewczynki i wyrzucił je z lekcji. Skandal w polskiej miejscowości

Nastolatki zostały zwyzywane przez nauczyciela prowadzącego lekcję, a następnie z niej wyrzucone. W jednej z polskich miejscowości doszło do skandalu. Niestety, nie jest to odosobniony przypadek w ostatnim czasie.

Nastolatki zostały zwyzywane przez nauczyciela, a następnie wyrzucone z lekcji. Skandaliczne zachowanie pedagoga w jednej z polskich miejscowości. Niestety, w innych placówkach miały miejsce podobne sytuacje.

Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCzytaj dalej

Nastolatki zostały zwyzywane przez nauczyciela oraz wyrzucone z lekcji. Skandaliczny powód

Wyzywanie uczniów, szantażowanie ich, a nawet wykluczanie z lekcji - w taki sposób nauczyciele pokazują, co myślą o udziale uczniów w protestach kobiet, jakie trwają już od przeszło tygodnia w całej Polsce. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich ma być poważnie zaniepokojone tym, co dzieje się w polskich szkołach, przypominając jednocześnie o tym, że dzieci mają prawo do wyrażania własnych poglądów.

Strajk Kobiet, protestujący przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, przybiera na sile. Według orzeczenia TK, aborcja w przypadku ciężkich oraz nieodwracalnych wad płodu jest nielegalna, co wywołało oburzenie wśród ogromnej części społeczeństwa. Do Strajku dołączają kolejne grupy społeczne - mężczyźni, seniorzy oraz uczniowie.

Niestety, jak się okazuje, w przypadku tej ostatniej grupy, manifestowanie swoich poglądów nie jest mile widziane przez nauczycieli i sprzeciwia się z ich oburzeniem oraz sprzeciwem. W II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Nauczyciel chemii miał znieważyć nastolatki, ponieważ na ich zdjęciach w mediach społecznościowych pojawiły się czerwone błyskawice - symbol Strajku Kobiet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Zwyzywał nas od hitlerowców, esesmanów, barbarzyńców i bezbożników, wspierających morderców i morderstwa - relacjonowała jedna z uczennic, cytowana przez Wirtualną Polskę. Jak donosi portal rzeszów.wyborcza.pl, nauczyciel miał im również grozić wpisaniem uwagi oraz wykluczyć z lekcji online.

- Powinniśmy jedynie wspierać młodych ludzi w walce o wolność, wolność wyboru. Nie wolno nam narzucać swojego światopoglądu. Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, granicą tej wolności powinien być szacunek do drugiego człowieka - mówiła Aneta Białonoga, nauczycielka z Kwidzyna, cytowana przez Wirtualną Polskę.

Niestety, nie jest to odosobniony przypadek, a w sieci coraz częściej pojawiają się informacje dotyczące nauczycieli, którzy jasno wyrażają swoją dezaprobatę odnośnie Strajku Kobiet oraz postawy uczniów, którzy go popierają. Nauczycielka historii z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu miała na początku lekcji ostrzec uczniów:

- Nie będę łączyć się na Messengerze z uczniami, którzy mają piorun, nazistowski symbol w profilówce. I nie będę ich odpytywać przez Messengera - przekazał Wirtualnej Polsce rodzic jednej z uczennic.

Dzisiaj grzeje:

1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Nagle podjęli decyzję, od wtorku całkowity lockdown. Klamka zapadła, władze europejskiego kraju nie miały wyjścia

3. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

- Jest to nauczycielka o bardzo prawicowych, konserwatywnych poglądach, która w przeszłości propagowała na swoich lekcjach czytanie biblii oraz agitowała za wiarą katolicką, a ponadto sama w ostatnich dniach ustawiła sobie przy zdjęciu profilowym na Facebooku nakładkę: 'wygrało życie', a na facebookowej grupie klasowej widać te ramki - dodał mężczyzna, prosząc jednocześnie o anonimowość.

Zachowania nauczycieli budzą oburzenie. Każdy uczeń ma konstytucyjne prawo do wyrażania swoich poglądów oraz wolności słowa, a nauczyciele nie mają prawa wykorzystywać tego wobec ani karać ze względu na różnice światopoglądowe. W dodatku kojarzenie znaku Strajku Kobiet z symbolami nazistowskimi, jest bardzo daleko idącym skojarzeniem, stwierdził Mirosław Wróblewski, dyrektor Zespołu Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego. Równie dobrze, moglibyśmy w końcu usuwać również znaki znajdujące się na słupach elektrycznych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dziewczynka trzyma w ramionach umierającego kotka. Nagrano, jak żegna go we wzruszający sposób, aż łza kręci się w oku
  3. Agnieszka Radwańska pokazała swój luksusowy dom. Żyje jak w bajce, posiadłość za miliony złotych
  4. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie
  5. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  6. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  7. Ubisoft sprawcą ogromnego zamieszania. Fani PlayStation wściekli, Xbox wygrywa starcie tytanów
  8. 3 minuty nie wystarczy na zrobienie ciasta? Nic bardziej mylnego, przepis na błyskawiczny wypiek zwala z nóg
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News