Wesoły festiwal zamienił się w lincz. Nastolatki powaliły dziewczynkę na ziemię i zaczęły kopać po głowie

Wesoły festiwal zamienił się w lincz. Nastolatki powaliły dziewczynkę na ziemię i zaczęły kopać po głowie Źródło: unsplash.com/Zach Guinta

Nastolatki miały dobrze się bawić na festiwalu zorganizowanym w Wielkopolsce. Dobra zabawa szybko przerodziła się w agresywny lincz na przypadkowej dziewczynce. Była kopana po głowie, a jej obrażenia są na tyle poważne, że musiała trafić do szpitala.

Nastolatki wybrały się na od dawna zapowiadany, wesoły festiwal - miały się bawić, lecz przybrały rolę oprawców przypadkowej dziewczynki, która nastawiała się na to, że pozytywnie spędzi ten dzień. Tragedia, która rozegrała się na oczach gapiów, pokazała, że nastolatki potrafią być nieobliczalne.

Nastolatki zaczęły nagle bić 14-latkę. To było jak wyrok

17 sierpnia w Poznaniu odbywał się Festiwal Kolorów, tak zwany Holi Festiwal. Na stadionie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji na Golęcinie zgromadziło się naprawdę sporo osób, by uczestniczyć w wydarzeniu, poznawać nowe osoby, dzielić się radością, a w kluczowym momencie eventu obsypać siebie oraz innych kolorowym, zmywalnym pyłem. Na miejscu pojawiło się wiele młodych osób, a nawet rodziny z dziećmi. Pozytywna aura udzieliła się każdemu, lecz nie dwóm nastolatkom.

Nagle oczom przechodzących osób ukazał się drastyczny widok. Dwie agresywne nastolatki zaczęły atakować, jak się potem okazało, 14-letnią dziewczynkę, która nie miała jak się bronić. Kopały ją i biły pięściami z całych sił, aż do momentu, gdy lincz przerwał jeden z obserwujących całą sytuację mężczyzn. Jeden z uczestników imprezy pisał później, że to właśnie one oraz inne osoby stwarzały poważne zagrożenie.

- Mnóstwo pijanych nastolatków (...) Dziewczyna w szarej sukience pięściami okładała tą samą dziewczynę. Będąc dwie godziny na festiwalu z rodziną nie widzieliśmy ani jednego policjanta czy ochroniarza - relacjonuje mężczyzna.

Ojciec dziewczynki złożył zawiadomienie na policji. Udało się pochwycić obie agresorki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ojciec pobitej dziewczynki przyszedł i formalnie złożył zawiadomienie, także my wszczynamy w tej sprawie postępowanie. To są raczej niepełnoletnie dziewczyny, tak jak pokrzywdzona. Kiedy dokładnie to ustalimy, skierujemy sprawę do sądu rodzinnego - poinformowała osoba z zespołu prasowego poznańskiej policji. Okazało się również, że 14-latka trafiła do szpitala i ma złamany nos, otarcia i siniaki.

Dzisiaj grzeje: 1. Prokuratura zabiera głos ws. wypadku Staraka. Potwierdzają się najgorsze obawy

2. Emerytura jeszcze szybciej. Jest wniosek o obniżenie wieku emerytalnego

Niedługo potem do ojca ofiary dotarły informacje, że agresorki zostały już zatrzymane przez policję. Dzięki informacjom od taty, a także filmikowi nagranemu przez jednego ze świadków, pochwycono jedną z nich w poniedziałek, a druga trafiła na komisariat we wtorek. Policjanci na pytanie, co mogło być powodem bójki, stwierdzili, że wygląda to jak "kłótnia o nic".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe, wstrząsające doniesienia na temat Piotra Woźniaka-Staraka. „Znaleziono w śrubie motorówki ludzkie włosy”
  2. Nie żyje legenda TVP. Ostatni post jaki opublikował brzmi: "W szpitalu. Połamany, zaraz będą mnie rżnąć"
  3. Piotr Starak z żoną szykowali się do ważnych rodzinnych chwil. Teraz ta informacja ściska za serce
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Polski ksiądz nagrany przed orgią, opowiada o lewatywie i pięciu osobach. "Ja mam tyłek zawsze gotowy"

Źródło: Onet

Następny artykuł