Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Dziecka, w polskim Sejmie jak co roku odbyło się posiedzenie, w którym udział wzięła młodzież. Wielu nastolatków otrzymało możliwość wypowiedzenia się z mównicy, jednak największe kontrowersje wywołało wystąpienie Julii Trojanowskiej.

Dziewczyna krytykowała polityków Prawa i Sprawiedliwości, a szczególnie Jarosława Kaczyńskiego. Oburzenie w internecie wywołały jednak jej słowa o matce prezesa partii rządzącej.

Kontrowersyjny i oburzający jest fakt, że jedna z ulic w Starachowicach nosi imię Jadwigi Kaczyńskiej, matki naszego prezesa. Znajduje się oczywiście obok ronda, imienia byłego prezydenta Lecha – powiedziała nastolatka.

Jej zdaniem nazywanie ulic imionami krewnych Jarosława Kaczyńskiego jest przykładem na szerzący się obecnie w Polsce nepotyzm oraz doprowadzi do tego, że już niebawem ulice będą nazywane imieniem samego Prezesa PiS. Nastolatka wolałaby, żeby ulice nazywały się w sposób ,,bezsensowny” niż imionami osób, które niczym nie zasłużyły się dla kraju ani nie miały na swoim koncie wybitnych osiągnięć.

Urodzenie dzieci i wychowanie ich w duchu poglądów prawicowych osiągnięciem wybitnym na pewno nie jest – skomentowała nazywanie ulic imieniem Jadwigi Kaczyńskiej Julia Trojanowska.

Po opublikowaniu nagrania przedstawiającego wypowiedź nastolatki wylała się na nią istna fala krytyki. Zdaniem wielu dziewczyna przesadziła, szkalując swoimi słowami zmarłą osobę.

źródło: videosejm.pl

...

Zobacz również