Paskudne doniesienia, wykryte czyny są haniebne. Grozi za nie więzienie, mocny pozew w przygotowaniu

Paskudne doniesienia, wykryte czyny są haniebne. Grozi za nie więzienie, mocny pozew w przygotowaniu Źródło: Instagram

Nastolatka stała się ofiarą przestępstwa. Nie prosiła się o to, innym nie spodobała się jej wygrana. Zaczął wylewać się nieprzyjemny hejt, który momentami zaczął przypominać groźby. Sprawa trafi do sądu.

Nastolatka, mimo zwycięstwa, przeżywa bardzo przykre chwile. W internecie spotyka się z nienawiścią i widocznym niezadowoleniem. Ostatnio wydarzenia przybrały na sile, dziesiątki osób będą oskarżone.

Nastolatka spotkała się nie tylko z gratulacjami, ale i z hejtem

Viki Gabor została laureatką tegorocznej Eurowizji dla dzieci i młodzieży. Mająca 12 lat nastolatka była czarnym koniem edycji konkursu. Na scenie okazało się, że po piętach depczą jej przedstawiciele Kazachstanu i Hiszpanii, którzy uplasowali się kolejno na 2. i 3. miejscu. Przez otrzymanie dodatkowych punktów pochodzących od głosujących internautów, Viki Gabor sprawiła, że statuetka Eurowizji po raz kolejny trafiła w ręce Polski.

Radość ze zwycięstwa ma zarówno blaski, jak i cienie. Tuż po wynikach głosowania i odebraniu nagrody, nastolatka została wręcz zalana masą nieprzychylnych komentarzy prosto z Hiszpanii. Najpierw oskarżano ją o manipulację głosami, a potem do hejtu włączyli się nawet Polacy. Przykre wpisy zamieszczali nie tylko na jej oficjalnych profilach w mediach społecznościowych, ale też na kontach prezydenta i premiera. Większość osób wytyka jej to, że nawet nie jest Polką. Sprawa trafi do sądu.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych dopatrzył się przestępstwa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauci czując najwyraźniej, że są bezkarni w sieci, zaczęli hejtować Viki Gabor za jej wygraną. Nastolatka reprezentująca Polskę tak naprawdę nie urodziła się w naszym kraju, ale przyszła na świat w Hamburgu, a do tego jest Romką. Okazało się, że są ludzie, dla których jest to problemem. Wybuchła kłótnia, a jeden z najdelikatniejszych komentarzy brzmiał: "Wy się nią jaracie, a to nawet Polka nie jest" - wytykając romskie pochodzenie nastolatki.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała się narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]
2. Sytuacja wygląda tragicznie. TVN przekazał ostrzeżenia dla połowy kraju, od apogeum dzielą nas godziny

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nie mógł nie zareagować. Komentarze internautów przybierały nienawiść na tle rasowym, dlatego stowarzyszenie ostrzegło wszystkich "plujących" na zwyciężczynię Eurowizji, że sprawa trafi do sądu. W toku jest przygotowywane zawiadomienie do prokuratury za rasistowskie wpisy, za co grożą 2 lata więzienia, a taki czyn ulega przedawnieniu dopiero po 10 latach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce
  2. Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć
  3. Córka wyjawiła ojcu największy sekret. W zemście bezlitośnie ją zgwałcił
  4. Słowa, które Przybylska wypowiedziała do przyjaciółki przed śmiercią. Po latach ujawniono ich treść
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł