To jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Śmierć dziewczynki obaliła mit, w który wszyscy wierzą

To jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Śmierć dziewczynki obaliła mit, w który wszyscy wierzą Źródło: Pixabay Foundry

Nastolatka zmarła w wyniku zarażenia koronawirusem, jej śmierć wielu wprawiła w szok ponieważ przypadki zgonów wśród młodych ludzi należą do rzadkości. Eksperci wyrazili swoje zdanie na ten temat.

Nastolatka zmarła w w poniedziałek 23 marca i oficjalnie poinformowały o tym władze. Nie była to jedyna ofiara tego dnia, jednak to właśnie jej śmierć wywołała zdumienie na całym świecie.

Nastolatka zmarła z powodu pandemii wirusa

Nastolatka miała zaledwie 13 lat. W tym samym dniu nastąpił zgon 92-letniego mężczyzny. Mężczyzna należał do grupy osób z grupy ryzyka ze względu na swój podeszły wiek, który sprawia, że zarażenie się wirusem SARS-COV-2 jest szczególnie niebezpieczne. W grupie wiekowej powyżej 80. roku życia śmiertelność wynosi aż 20 proc. i jasne jest, że osoby starsze muszą szczególnie dbać o to, aby nie zarazić się wirusem wywołującym chorobę COVID-19, ponieważ to, jak przechodzą infekcję jest dużo bardziej niebezpieczne dla ich zdrowia. Śmierć 13-latki wywołała ogólnoświatową dyskusję na temat zagrożenia jakie wirus stanowi dla młodszych organizmów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Eksperci zabrali głos

Kiedy Ministerstwo Zdrowia Panamy poinformowało na swoim Twitterze o zgonie trzynastolatki, pojawiła się fala komentarzy, która podważa mit, jakoby wirus był bezpieczny dla dzieci. Śmierć dziewczynki podważa ten pogląd, a całą sprawę postanowili skomentować eksperci. Naukowcy zgodnie przestrzegają, że młodzi ludzie nie są odporni na wirusa, choć wielu nadal tak myśli. Na całym świecie potępia się grupy 20-latków, którzy spędzają wesoło czas, korzystając z pięknej, wiosennej pogody, a przez to zwiększają ryzyko zarażenia oraz pomagają rozprzestrzeniać się wirusowi. Te obserwacje są dla lekarzy bardzo niepokojące.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje aktorka znana z wielu seriali TVN i TVP. Niewyobrażalnie smutna wiadomość

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Nastolatka z Panamy zmarła przez koronawirusa

Nastolatka oraz 92-letni pacjent zmarli w jednym z panamskich szpitali w wyniku infekcji SARS-COV-2. Tamtejsze ministerstwo zdrowia nie przekazało jednak informacji, czy miała ona jakiekolwiek choroby współistniejące, które zwiększają niebezpieczeństwo w przypadku zarażenia wirusem. W Panamie na ten moment, wyniku COVID-19 zmarło łącznie 6 osób oraz uzyskano 345 zakażeń potwierdzonych poprzez laboratoryjne badania. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. To jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Śmierć dziewczynki obaliła mit, w który wszyscy wierzą
  4. Bezduszni rodzice pozwolili, by ich malutka córeczka umarła z głodu. Prawda o jej ostatnich chwilach przyprawia o ciarki
  5. Niestety, on również przegrał walkę z koronawirusem. Nie żyje legendarny muzyk
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News