Nagła śmierć nastolatki na kolonii. Wiadomo, co wykazała sekcja zwłok

Nagła śmierć nastolatki na kolonii. Wiadomo, co wykazała sekcja zwłok Źródło: Pixabay/ arembowski

Nastolatka zmarła w tajemniczy sposób podczas kolonii w Zakopanem. Sprawą zajęły się służby, by jak najszybciej zbadać okoliczności zagadkowego zgonu. Znane są już wyniki sekcji zwłok, które rzucają więcej światła na tę sprawę.

Nastolatka zmarła w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tragedia miała miejsce w jednym z zakopiańskich pensjonatów, gdzie grupa dzieci z Lublina, w wieku od 9 do 15 lat, przyjechała na wyjazd wakacyjny. Śmierć wstrząsnęła uczestnikami kolonii, tym bardziej, że nieznana była jej przyczyna. Wiele w tej sprawie rozjaśniają wyniki sekcji zwłok.

Nastolatka zmarła w tajemniczy sposób. Przeprowadzono sekcję zwłok

Wycieczka przyjechała do Zakopanego w niedzielę. Już w poniedziałek rano dzieci zaalarmowały opiekunów, że ich 12-letnia koleżanka nie wykazuje żadnych reakcji. Błyskawicznie wezwano pogotowie, niestety było już za późno. Nastolatka została znaleziona martwa, nie żyła już od jakiegoś czasu. Lekarz musiał stwierdzić zgon, a policja i prokuratura rozpoczęły czynności mające ustalić przyczyny śmierci.

Sekcja zwłok nastolatki odbyła się we wtorek. Na jej podstawie śledczy ustalili, że do śmierci dziewczynki nie doprowadziły inne osoby, stwierdzono też, iż do zgonu nie doprowadziło przedawkowanie alkoholu czy innych środków odurzających. 

Znana jest przyczyna śmierci dziewczynki

Sekcja zwłok wykazała, że nastolatka zmarła w wyniku choroby serca. Mięsień sercowy był w bardzo złym stanie. Śledczy zaznaczają jednak, że najprawdopodobniej o problemie nie mogli wiedzieć lekarze i rodzice dziecka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Nie wiążemy tego z odpowiedzialnością rodziców i lekarzy, ponieważ, zdaniem biegłych, choroba rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku tygodni - poinformował prokurator Rafał Porębski, zastępca prokuratora rejonowego w Zakopanem, w rozmowie z TVN 24.

Koledzy i koleżanki zmarłej dziewczynki są objęte pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Cała sytuacja jest dla nich wielką traumą, nie wszystkie dzieci mogą sobie poradzić z tragedią. Nie podjęto jeszcze decyzji o przerwaniu wyjazdu. Kuratorium Oświaty poinformowało, że w sprawie śmierci na kolonii wszczęto postępowanie kontrolne. Do Zakopanego przyjechali też rodzice nastolatki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak pokrył tatuażami całe ciało. Potem się wykastrował. Jego wygląd przeraża
  2. Aktorka TVP przez lata była katowana przez męża. To znany i wpływowy mężczyzna. Piekło trwało 8 lat
  3. Media podały wiadomość, która będzie ogromnym ciosem dla fanów Anny Przybylskiej
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Kiedy zobaczyli zaproszenia na ślub, włosy stanęły im dęba. Zaczyna się od: "Cześć, krzywy ryju", a potem jest tylko gorzej
  6. Nagła śmierć nastolatki na kolonii. Wiadomo, co wykazała sekcja zwłok
  7. Dziecko wpadło do studni i zaczęło walczyć o życie. Wtedy ojciec nie miał już wątpliwości
     

Źródło: Super Express

Następny artykuł