Nastolatka trafiła do szpitala z koronawirusem. Odesłano ją z chorobą do domu

Nastolatka trafiła do szpitala z koronawirusem. Odesłano ją z chorobą do domu Źródło: Unsplash Artur Tumasjan

Nastolatka została odesłana z powrotem do domu po tym, jak zgłosiła się do szpitala. Zdiagnozowano u niej obecność koronawirusa. Mimo to zdecydowano, że nie pozostanie w placówce ochrony zdrowia.

Nastolatka zgłosiła się do szpitala, podejrzewając, że jest zainfekowana. Test potwierdził jej przypuszczenia. Koronawirus rzeczywiście został wykryty w jej organizmie. Jednak z placówki została odesłana z powrotem do domu. Dlaczego zdecydowano się na ten krok?

Chora nastolatka została wypisana ze szpitala 

Nie da się ukryć, że trwająca pandemia infekuje coraz więcej osób. Jedną z nich jest nastolatka z Poznania. 17-latka, chcąc być odpowiedzialną, zgłosiła się do szpitala zakaźnego. Jej objawy sugerowały bowiem, że mogła się zarazić. Wykonano jej test, który nie pozostawiał wątpliwości. 

Jak podaje "Super Express", nastolatka mimo tego, że został wykryty u niej koronawirus została odesłana do domu. Dla wielu osób taki scenariusz może wydawać się nieprawdopodobny. Wszyscy są informowani o konieczności kwarantanny w przypadku infekcji. W związku z tym decyzja szpitala zakaźnego może wydawać się nieodpowiedzialna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co przyczyniło się do podjęcia takiej decyzji?

Zgodnie z informacjami, które podał "Super Express" po wykonaniu badania, nastolatka została wypisana ze szpitala zakaźnego. Do podjęcia tej decyzji przyczynił się fakt, że jej stan zdrowia można było określić jako dobry. Została odesłana do domu, w którym ma przejść kwarantannę. 

Rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu wyjaśnił, że środki zapobiegawcze zostały podjęte również względem rodziny nastolatki. Wszyscy domownicy mają przestrzegać stosownych zasad higieny i przebywać w ścisłej kwarantannie. Biorąc pod uwagę to, że szpitale już teraz borykają się z problemami kadrowymi, to może być dobre rozwiązanie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

Odsyłanie osób zainfekowanych, które są w dobrym stanie, na domową kwarantannę z pewnością pomoże odciążyć placówki ochrony zdrowia. Nie da się ukryć, że jeszcze nigdy nie stanęły one w obliczu takiej sytuacji jak ta, którą wywołał koronawirus. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Krzysztof Krawczyk pogrążył się w smutku. Informacja o śmierci była zupełnie niespodziewana
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News