Nastolatka nie miała pieniędzy na dokarmianie bezdomnych kotów. Zdecydowała się na ostateczny krok, dorosłym opadły szczęki

Nastolatka nie miała pieniędzy na dokarmianie bezdomnych kotów. Zdecydowała się na ostateczny krok, dorosłym opadły szczęki Źródło: Unsplash/Timothy Meinberg

Nastolatka od dłuższego czasu dokarmiała bezdomne koty ze swojego kieszonkowego. W końcu stanęła pod ścianą, bo zaczęło jej brakować pieniędzy. Zdecydowała się wtedy na zaskakujący krok.

Nastolatka pochodzi z rodziny prawdziwych miłośników zwierząt. Dzięki jej ojcu wiele bezdomnych zwierzaków znalazło nowy dom w ich ogrodzie. Jednak taka pomoc kosztuje, a dziewczyna jest jedną z trzech sióstr, z czego jedna z nich studiuje. W związku z tym, że zimą rosną koszty utrzymania, tata zaczął myśleć nad obcięciem kieszonkowego swoim dzieciom. Dlatego nastolatce miało brakować pieniędzy na dokarmianie kotów.

Nastolatka dokarmiała koty z własnych pieniędzy. W końcu zaczęło jej ich brakować

Ta nastolatka to Seda, uczennica gimnazjum w Ankarze (Turcja). Od zawsze połowę otrzymanego kieszonkowego przeznaczała na swoje przyjemności, a drugą połowę na bezdomne koty. Za pieniądze kupowała karmę, którą później dokarmiała żyjące na ulicy zwierzęta. Ponadto, jej mama starała się zostawiać nieco mięsa z obiadu, dzięki czemu nastolatka mogła nakarmić więcej kotów.

Z czasem, w związku z regularnie pojawiającym się jedzeniem pod domem Sedy, zaczęło zbierać się coraz to więcej zwierzaków do wykarmienia. Dziewczynie zaczęło powoli brakować pieniędzy, do tego problemy się nasilały. Zbliżająca się zima oznaczała nie tylko mniejsze kieszonkowe, ale także większe potrzeby bezdomnych kotów. Dlatego też Seda wpadła na pomysł, którego nikt się nie spodziewał.

Nastolatka zdecydowała się na nietypowe rozwiązanie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka znalazła na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich zakładkę dla dzieci, w której nieletni mogą składać wnioski. Dziewczyna zdecydowała się z tego skorzystać, poprosiła o karmę dla bezdomnych kotów, bo podczas zimy nie będzie miała na nie pieniędzy. Jak się później okazało, rzecznik rozpatrzył wniosek pozytywnie i skierował realizacje wniosku do urzędu gminy, który sfinansuje karmę dla kotów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zginął w wypadku, miał zaledwie 27 lat
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Sam Rzecznik Praw Obywatelskich Turcji cieszy się, że ktoś taki jak Seda napisał do niego zgłoszenie. Jak sam stwierdził, powinna być ona przykładem dla innych dzieci, żeby uczyć ich postaw obywatelskich. Ponadto dzięki temu wiedzą, że można teraz wiele spraw urzędowych załatwić jedynie za pośrednictwem internetu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Prababcie miały świetny sposób, by pieczyste było soczyste. Wystarczy zrobić jedną ważną rzecz, a mięso będzie rozpływać się w ustach
  4. Kupiła i porównała kosmicznie drogi makowiec Gessler z ciastem z Biedronki. Niewiarygodne, czego zabrakło w droższym
  5. Kobieta dopiero w święta dowiedziała się, że została babcią. Nagrali jej reakcję, aż chce się płakać

Źródło: Wamiz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News