Wszyscy ją uwielbiali, ogromny talent. Niestety, nastoletnia gwiazda przegrała walkę z chorobą

Wszyscy ją uwielbiali, ogromny talent. Niestety, nastoletnia gwiazda przegrała walkę z chorobą Źródło: unsplash / Zoran Kokanovic

Niezwykle utalentowana nastolatka zmarła. Choroba, na którą cierpiała, po latach leczenia zabrała ją z tego świata. Odeszła bardzo utalentowana aktorka, która była uwielbiana przez wiele osób.

Nastolatka po latach walki przegrała z chorobą. Śmierć tej niezwykle utalentowanej młodej aktorki poruszyła ludzi na całym świecie. Gwiazda filmowa na zawsze pozostanie w ich sercach.

Nastolatka przegrała walkę z chorobą

Nastolatka była gwiazdą Disneya. Ludzie podziwiali ją w filmie "Królowa Katwe". Historia w nim przedstawiona u wielu odbiorców wywołała łzy. Film został stworzony na podstawie książki Tima Crothersa. Była ona zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film przedstawiał historię utalentowanej szachistki, która w trudach codziennego życia przygotowywała się do międzynarodowej olimpiady szachowej. Jednak los nie był dla niej łaskawy. Wszystko przez to, że wywodziła się ze slumsów w Ugandzie.

Zmarła nastolatka grała w tym filmie najlepszą przyjaciółkę głównej bohaterki. Stworzoną przez siebie kreacją przykuła uwagę widzów na całym świecie. Niestety 15-letnia gwiazda przegrała długą walkę z chorobą. Poimo tego, że wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tragiczna w skutkach choroba

Nikita Pearl Waligwa od lat leczyła chorobę nowotworową. Druzgocąca diagnoza guza mózgu została postawiona w 2016 roku. Kiedy nastolatka zachorowała otrzymała pomoc finansową od reżyserki "Królowej Katwe". Dzięki temu miała szanse na podjęcie leczenia. Fachową pomoc medyczną znalazła w Indiach. Wyjechała tam ze swoją rodziną. Dzięki leczeniu w 2017 roku choroba zaczęła ustępować. Niestety nowotwór pojawił się ponownie w 2019 roku. Podjęte próby leczenia nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i tym razem rak okazał się dla niej śmiertelny.

Dzisiaj grzeje: 1. Dowiedziała się o zdradzie męża i pojechała do jego pracy. Finału nikt nie mógł przewidzieć

2. Cała Polska do końca miała nadzieję, że jednak się uda. Niestety, nie żyje

Nastolatka urodziła się w 2005 roku w Ugandzie. Film "Królowa Katwe", w którym grała odbił się głośnym echem i był nominowany do kilku prestiżowych nagród. Zmarła w wieku 15 lat. Ostatnie dni życia spędziła w szpitalu w Naalya w Ugandzie.

uploaded

( Facebook / NTV Uganda )

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora
  2. Piotr Żyła nie traci humoru po słabym występie. Przezabawna wypowiedź skoczka
  3. Rosół z kluskami francuskimi będzie jeszcze lepszy niż ze zwykłym makaronem. Bajecznie prosty przepis na niebo w gębie
  4. Każdego może spotkać, 4-letnią Maję zabolały jedynie nogi. Diagnoza była druzgocąca
  5. Północ sparaliżowana, żywioł jest bezlitosny. Synoptycy IMGW nie mają dobrych wiadomości

Źródło: Interia Film

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News