Mężczyzna okazał dobre serce. W jednej chwili stracił żonę, a jego życie legło w gruzach

Mężczyzna okazał dobre serce. W jednej chwili stracił żonę, a jego życie legło w gruzach Źródło: Screen / Twitter/ 7NEWS Sydney

Nastolatka zniszczyła życie mężczyźnie, który pomógł jej naprawić samochód. Ten odruch uprzejmości kosztował go wiele. Historia pozwala zrozumieć, dlaczego wielu ludzi niechętnie udziela pomocy nieznajomym.

Nastolatka miała niegroźny wypadek samochodowy, w wyniku którego popsuł się jej samochód. Potrzebowała pomocy w naprawie, a przypadkowo spotkała uprzejmego mężczyznę, który zaoferował wsparcie. W zamian dobry Samarytanin został oskarżony o molestowanie, a jego życie legło w gruzach.

Nastolatka oskarża pomocnego mężczyznę. Bogata wyobraźnia

19-letnia Caitlyn Gray, mieszkanka Sydney, oskarżyła o molestowanie seksualne 36-letniego mężczyznę, który poświęcił 2 godziny na naprawę jej samochodu. Zrobił to z czystej uprzejmości - spotkał dziewczynę przypadkowo na stacji benzynowej i widział, jak męczy się z mechanizmami ukrytymi pod maską auta. 

Następnego dnia mężczyzna został aresztowany pod zarzutem gwałtu. Spędził w areszcie cały tydzień, dzień w dzień powtarzając swoją wersję wydarzeń. Śledczy w końcu dostrzegli, że jego słowa mają pokrycie w nagraniach monitoringu stacji benzynowej, które z kolei zaprzeczają opowieści dziewczyny.

W jej historii 36-latek był wobec niej napastliwy. Opowiedziała funkcjonariuszom, że za naprawę samochodu mężczyzna oczekiwał wynagrodzenia w postaci seksu oralnego, proponował jej także wspólną przejażdżkę na wypadek, gdyby samochód znów się popsuł. Co więcej, w jej wersji oskarżony pojechał za nią, a gdy zatrzymała się, on wysiadł ze swojego samochodu i zaczął ją obmacywać. Wtedy uciekła i zawiadomiła swojego chłopaka, a ten policję. Teraz okazuje się, że wszystko to było wytworem jej wyobraźni.

Rzekoma ofiara kłamała. Zniszczyła mężczyźnie życie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta tłumaczyła, że okłamała policję, gdyż mężczyzna powiedział jej coś "obrzydliwego", chciała więc, by poszedł na policję. Wytoczyła jednak najcięższe działa. Choć 36-latek został zwolniony z aresztu i uznany za niewinnego, sam cień oskarżenia zrujnował całe jego życie.

Samo skojarzenie mężczyzny z molestowaniem seksualnym sprawiło, że pracodawca postanowił go zwolnić, a żona złożyła wniosek o rozwód. Australijczyk jest niewinny, jego rzekoma ofiara dostała wyrok 9 miesięcy więzienia, lecz to za nim będzie ciągnął się cień oskarżenia. Niepojęte zachowanie dziewczyny sprawiło, że człowiekowi w jednym momencie runęło całe życie. Ona zaś nic nie zyskała. Niewykluczone, że jej motywem było wyłudzenie odszkodowania i gdyby nie potwierdzenie niewinności oskarżonego w nagraniach, dalej brnęłaby w swojej historii.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej pies ośmieszał inne psy na spacerze. Wszystko się nagrało, popłaczecie się ze śmiechu

2. Biedronka nie płaci podatków w Polsce? Resort ujawnił zaskakujące dane

Cała ta sytuacja ma bardzo przykre skutki. Bezpośrednią ofiarą jest oczywiście uprzejmy Australijczyk, a pośrednimi - prawdziwe ofiary molestowania seksualnego. Ich oskarżenia będą teraz przyjmowane z dystansem. Co więcej, trudno dziwić się ludziom, że niechętnie udzielają pomocy nieznajomym potrzebującym. To nie tyle znieczulica, co obawa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka zmusiła 14-letnią córkę, by poddała się operacji plastycznej.  ”Brzydcy ludzie niczego nie osiągną”
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś PRZERAŻAJĄCEGO. Musiała interweniować policja
  3. 6-miesięczna Zosia miała już wyjść ze szpitala. Znienacka doszło do natychmiastowego wstrząsu, nie miała szans
  4. Lokaj za 10 tys. funtów zdradził sekret księżnej Diany. Cierpiała na okropną chorobę
  5. Kompromitująca wpadka Martyny Wojciechowskiej. Fani doszli do prawdy, rozpętała się burza

Źródło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News