Pięć nastolatek zginęło w pożarze. Ich rodzice porozwieszali po całym mieście wiadomości, które chwytają za serca

Pięć nastolatek zginęło w pożarze. Ich rodzice porozwieszali po całym mieście wiadomości, które chwytają za serca Źródło: YouTube/Uwaga! TVN

Nastolatka zginęła wraz z koleżankami w pożarze w escape roomie na początku roku. Rodzice tragicznie zmarłych dziewczyn zaczęli rozwieszać specjalne wiadomości na miejskich słupach.

O wypadku, w wyniku którego w escape roomie zginęła nastolatka wraz z koleżankami, usłyszała cała Polska. Po tym tragicznym zdarzeniu rozpoczęto masowe kontrole escape roomów, które sprawdzano pod kątem zachowania zasad bezpieczeństwa. Sprawa stała się problemem wagi publicznej, trafiła nawet do programu "Uwaga!" TVN. Mimo że powstały wstępne ustalenia, a sprawę badały polskie media, wciąż brakuje dokładnej wersji zdarzeń. Rodzice zmarłych nastolatek zdecydowali się działać na własną rękę.

Apel rodziców na temat nagrań z miejsca, w którym zginęła nastolatka wraz z czterema koleżankami

Rodzice 15-latek rozwiesili w Koszalinie plakaty, na których wystosowali apel do lokalnych mieszkańców. Poprosili o to, żeby osoby, które posiadają jakiekolwiek zdjęcia czy nagrania z miejsca zdarzenia, niezwłocznie się do nich zgłosili. Choć od zdarzenia z 4 stycznia 2019 roku minęło już wiele czasu, wciąż nie ustalono jednej wersji zdarzeń. To właśnie nagrania świadków i okolicznych mieszkańców miałyby w tym pomóc.

- Jesteśmy rodzicami dziewczynek, które tragicznie zginęły podczas pożaru w dniu 4 stycznia 2019 r. w escape roomie przy ul. Piłsudskiego 88 w Koszalinie. Bardzo prosimy o udostępnienie nagrań i zdjęć z miejsca zdarzenia, które pomogą w ustaleniu przebiegu wydarzeń - można przeczytać na plakatach. Rodzice gwarantują anonimowość dla świadków.

Rodzice starają się ustalić dokładną wersję wydarzeń

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wcześniej z podobną prośbą zwróciła się prokuratura, która również desperacko poszukuje materiału dowodowego. Bez niego trudno ruszyć dalej ze sprawą, która mimo wysokiego priorytetu, ciągnie się już długi czas. Wiadomo, że kiedy wybuchł pożar, nastolatki nie mogły wyjść z pomieszczenia ze względu na nierozwiązaną ostatnią zagadkę. Wyjścia ewakuacyjnego nie było. Z zeznań właściciela wynika, że drzwi można było otworzyć awaryjnie, ale utrudniały mu to płomienie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

- Pożar wybuchł tuż po godzinie 17. Zależy nam na dokumentacji przebiegu zdarzeń od godziny 16.30 do godziny 18.30. Wiemy, że świadkowie gromadzili się od początku przy ogrodzeniu od strony biura podróży. Później również wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Znaczenie ma dla nas każdy drobiazg, który państwu może wydawać się mało istotny. Wszystkie informacje - te udokumentowane na zdjęciach i nagraniach, ale też te, o których możecie nam opowiedzieć - tak przedstawił obecną wersję wydarzeń jeden z rodziców tragicznie zmarłych dziewczynek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej ABSURDALNE opłaty. W Polsce płacić muszą nawet martwi
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Marcin i Monika wyszli z własnego wesela. Powód jest niebywały
  4. Matka z ojczymem zgotowali piekło synom. Gwałcili ich, bili, celowo wywoływali wymioty; podano nowe informacje o bulwersującej sprawie
  5. Tadeusz Rydzyk w końcu wyznał całą prawdę o autach od bezdomnego! Wiele osób będzie bardzo zaskoczonych

Źródło: o2

Następny artykuł