Była przepiękną nastolatką, a ecstasy wzięła tylko raz. Teraz jej zdjęcia przerażają

Była przepiękną nastolatką, a ecstasy wzięła tylko raz. Teraz jej zdjęcia przerażają Źródło: youtube

Nastolatka chciała się tylko zabawić. Podczas jednej z imprez wzięła tabletkę nieznanego pochodzenia, domyślając się, że to ecstasy. To, co się z nią później stało, przeraża.

Nastolatka  będąc na imprezie, otrzymała propozycję zażycia narkotyków. Tabletki ecstasy były na tyle kuszące, że razem z koleżankami stwierdziła, że ten jeden raz im nie zaszkodzi. Niestety znacznie się przeliczyła, bo tragiczne efekty tego pojedynczego incydentu odczuwa do dziś.

Nastolatka po jednorazowym zażyciu narkotyku szybko odczuła dramatyczne skutki

16-latka Amy Thomson chwilę po tym, jak połknęła tabletkę, straciła przytomność i padła jak długa. Przetransportowano ją do szpitala, a tam się okazało, że zapadła w śpiączkę. Lekarzom po długiej walce udało się ją uratować, ale niestety, narkotyk odcisnął straszliwe piętno na jej zdrowiu.

Nastolatka zapadła na złośliwy zespół neuroleptyczny, przez który ma problemy z mówieniem i wykonywaniem codziennych czynności. Ostatecznie trafiła na wózek inwalidzki. Jest to powikłanie, które może wystąpić u człowieka, który przedawkował narkotyki. Objawia się w postaci drżeń mięśniowych, hipotermii, problemów z połykaniem, przyśpieszonego oddechu i pracy serca oraz zaburzeniami świadomości. W najgorszym wypadku może doprowadzić nawet do śmierci.

Nie wiadomo, czy nastolatka kiedykolwiek wróci do pełnej sprawności

- Jeśli historia mojej córki nie otworzy oczu ludziom zażywającym narkotyki, to już nie wiem, jak do nich dotrzeć - pisała matka Amy Thomson, która założyła stronę "Support for Amy".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka robi postępy, ale wciąż daleko jej niestety do pełnej sprawności. Rodzina wierzy, że uda jej się jednak wyjść na prostą. 33-latek, który sprzedał nastolatkom narkotyki, został zatrzymany i postawiono mu zarzuty za sprzedawanie narkotyków. Konsekwencje poniosą również towarzyszące Amy 16-latka oraz 17-latka, które również zniosły ciężko zażycie ecstasy (choć same nie doznały porażenia mózgowego).

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda hitów emitowanych na TVN i Polsacie walczy z nieuleczalną chorobą. Jest coraz gorzej
2. Krzysztof Jackowski ma fatalne wieści dla milionów Polaków. Lepiej się przygotujcie na koszmarną zimę, tak źle jeszcze nie było

Dlatego trzeba wyjątkowo uważać na narkotyki i omijać je szerokim łukiem, bo nawet "jeden raz" może skończyć się dramatycznie. Szczególnie jeśli pochodzą nieznanego źródła. Według badań ekspertów aż 80% tabletek ecstasy dostępnych na rynku nie zawiera MDMA i może prowadzić do tragedii. 

Źródło: youtube 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej ABSURDALNE opłaty. W Polsce płacić muszą nawet martwi
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Marcin i Monika wyszli z własnego wesela. Powód jest niebywały
  4. Matka z ojczymem zgotowali piekło synom. Gwałcili ich, bili, celowo wywoływali wymioty; podano nowe informacje o bulwersującej sprawie
  5. Tadeusz Rydzyk w końcu wyznał całą prawdę o autach od bezdomnego! Wiele osób będzie bardzo zaskoczonych

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł