Nastolatka myślała, że wyciska pryszcza. Kilka godzin później lekarze walczyli o jej życie

Nastolatka myślała, że wyciska pryszcza. Kilka godzin później lekarze walczyli o jej życie Źródło: fot. facebook.com

Nastolatka, widząc na swojej twarzy pryszcz, stara się go jak najszybciej pozbyć. Niestety może się to okazać bardzo złym pomysłem, który w tym wypadku doprowadził do hospitalizacji.

Prawie każda nastolatka chce wyglądać jak najlepiej, przez co każdy nowy wyprysk na twarzy jest jej największą zmorą. Oczywiście można starać się go przykryć delikatnym makijażem, który na jakiś czas powinien wystarczyć, ale nie rozwiąże to samego problemu. W takim wypadku najczęściej staramy się wycisnąć pryszcz, choć już od dawna wiadomo, że to nie jest najlepszy pomysł.

Od częstego stosowania takich praktyk na naszej twarzy mogą pojawić się widoczne i niestety trwałe blizny, które bez wątpienia nie są estetyczne. Jednak może to prowadzić również do o wiele gorszych rzeczy, a nawet hospitalizacji.

Nastolatka wylądowała w szpitalu po tym, jak wycisnęła pryszcz

Młoda Katie pewnego ranka obudziła się i dosyć szybko spostrzegła, że na jej twarzy w okolicy lewej brwi pojawił się naprawdę duży pryszcz. Nastolatka, nie zastanawiając się długo, postanowiła natychmiast wycisnąć niechciany wyprysk, który pojawił się na jej twarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przez pewien czas nie działo się nic niepokojącego, a sama Katie zdążyła nawet już zapomnieć o swojej przykrej porannej przypadłości. Niestety po kilku godzinach miejsce, w którym znajdował się pryszcz, zaczęło puchnąć i potwornie boleć. Dziewczyna postanowiła niezwłocznie udać się do lekarza.

W szpitalu dziewczyna dowiedziała się, że to, co miała na twarzy, to nie był zwykły pryszcz, a stan zapalny wywołany przez chorobę nazywaną cellulitis. Nie, nie ma to nic wspólnego z cellulitem. Cellulitis to infekcja bakteryjna najczęściej wywoływana przez bakterie z grupy gronkowców, która prowadzi do zapalenia tkanki łącznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Choroba może być naprawdę niebezpieczna, ponieważ może prowadzić nawet do zapalenia opon mózgowych, a także sepsy, które mogą już stworzyć poważne zagrożenie życia. W przypadku Katie potrzebny był 4-dniowy pobyt w szpitalu, aby jej stan na tyle poprawił się, żeby mogła prowadzić dalszą antybiotykoterapię w warunkach domowych. Nastolatka najprawdopodobniej zaraziła się bakteria poprzez niemycie swoich pędzli do makijażu, a teraz dzieli się swoją historią - ku przestrodze dla innych osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Polacy pokochali go za Harry'ego Pottera. Nie żyje
  4. Tragedia. Legendarny sportowiec ma nowotwór
  5. Żona marzy, by znaleźć mężowi kochankę. Powód wbija w fotel

źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News