11-latka miała niezwykle rzadko spotykany, nieoperacyjny nowotwór. Lekarz zaniemówił po ponownym badaniu

11-latka miała niezwykle rzadko spotykany, nieoperacyjny nowotwór. Lekarz zaniemówił po ponownym badaniu Źródło: Facebook/Gena Layne Doss

Nastolatka zachorowała na niezwykle rzadki typ nowotworu. To był praktycznie wyrok, gdyż mały odsetek ludzi przeżywa po usłyszeniu takiej diagnozy. Lekarzom, którzy zobaczyli wyniki kolejnych badań, opadły szczęki ze zdziwienia.

Nastolatka cierpiała z powodu nudności, bólów głowy i problemów z widzeniem. Gdy trafiła do lekarza, okazało się, że rozwinął się u niej rozlany glejak pnia mózgu. Nie dawano jej wielu szans - nowotwór DIPG jest bardzo agresywny i trudny w leczeniu.

Nastolatka zachorowała na nowotwór, miała nikłe szanse na przeżycie

Chora 11-latka przebywała w teksańskim szpitalu Dell Children’s Medical Center. Rodzice, będący bardzo religijnymi ludźmi kompletnie załamali się fatalnymi wieściami. Mimo to wciąż modlili się o zdrowie córki.

- To była najgorsza wiadomość, jaką mogliśmy otrzymać - powiedział ojciec chorującej na nowotwór Roxli.

Lekarze nawet nie robili nadziei na wyleczenie dziewczynki. Zdawali sobie sprawę, że ten rzadki typ nowotworu jest niemalże nieuleczalny.

- To okropna choroba. Przez nią masz zmniejszoną zdolność połykania, z czasem tracisz wzrok, zdolność mówienia, a w końcu doświadczasz trudności w oddychaniu - stwierdziła dr Virginia Harrod, pracująca w szpitalu.

Roxli poddano 11-miesięcznej radioterapii. Lekarze mimo wszystko robili co w ich mocy, aby uratować życie dziewczynki. Rodzice dalej gorliwie się modlili, a także założyli zbiórkę na pokrycie kosztów drogiego leczenia.

- Lekarze wspierają nas, ale tak naprawdę prawdziwa pomoc, jakiej szukamy, pochodzi od Boga, ponieważ właśnie tego teraz potrzebujemy, modlimy się o cud - relacjonowali rodzice.

Lekarz oniemiał, kiedy zobaczył wyniki badań

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po niemal rocznej terapii wykonano kolejne badania. Lekarze osłupieli, gdy zobaczyli wyniki. Okazało się, że po guzie nie było ani jednego śladu. Obecnie 11-latka przechodzi leczenie mające wyeliminować wszystkie komórki rakowe z mózgu. To immunoterapia, którą stosuje się u osób, które pokonały już chorobę, aby zapobiec nawrotom.

Rodzice są pewni, że cudowne ozdrowienie ich córki jest wynikiem boskiej interwencji. Matka twierdzi, że Bóg wysłuchał jej gorliwych modłów.

- Cud! Wszyscy nie możemy wyjść w szoku, mimo że błagaliśmy, modliliśmy się, prosiliśmy i wierzyliśmy! Dziękuje, Jezu, po prostu nie mamy słów, by to wyrazić - napisała mama Roxli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Doroty Szelągowskiej. Jej mama spisała TESTAMENT. Lekarze nie dawali jej ŻADNYCH szans
  2. Największa tajemnica Braci Golec ujawniona! Przez całe życie byliście w błędzie. Prawda zszokuje was do szpiku kości!
  3. Kilkudniowa dieta kapuściana zwala z nóg. Efektem zachwycają się kobiety na całym świecie
  4. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem
  5. Tuż przed wyborami PiS daje nowe "plus"! Skorzystają kobiety
  6. Niesamowite nagrania Agnieszki Kotulanki krążą po sieci. Fani we łzach

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News