Brzuch nastolatki ciągle rósł, ale nie przez tłuszcz ani ciążę. Nie mieści się w głowie, co lekarze z niej wyjęli

Brzuch nastolatki ciągle rósł, ale nie przez tłuszcz ani ciążę. Nie mieści się w głowie, co lekarze z niej wyjęli Źródło: .

Nastolatka w końcu trafiła do szpitala po tym, kiedy spora część rodziny zaczęła się o nią poważnie martwić. Jej brzuch rósł coraz bardziej, był też coraz bardziej twardy. Nie dziwne, że potrzeba było skomplikowanej operacji.

Nastolatka w ostatnim czasie nie tyła, za to jej brzuch robił się coraz większy i wystający. Lekarze w końcu ujawnili prawdę, dziewczynkę czeka długa terapia.

Nastolatka wyglądała źle i nieproporcjonalnie przez swój brzuch

12-latka przeżyła spory stres, kiedy rodzice zaczęli przepytywać ją, czy aby na pewno nie jest w ciąży. Przecież jej brzuch zdecydowanie rósł, a jej apetyt nie był już taki jak kiedyś. Rodzice wykluczyli więc przytycie jako przyczynę większego brzucha u nastolatki. Ta widocznie nie chciała im o czymś powiedzieć, dlatego zabrali ją do lekarza.

Lekarz nie chciał stawiać diagnozy bez potrzebnych badań, dlatego przede wszystkim wykonano USG, aby dowiedzieć się, co dolega nastolatce. Sam nie wiedział, co ma powiedzieć, widząc na monitorze dziwny obraz. W końcu 12-latka trafiła na stół operacyjny, a chirurdzy wyciągnęli z jej żołądka ogromną kulę włosów, która ważyła całe 3,5 kilograma. Wszyscy byli w szoku - pierwszy raz widzieli coś tak obrzydliwego.

12-latka cierpiała na zaburzenia psychiczne

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka z Kazachstanu miała przykry zwyczaj żucia i połykania swoich włosów. Mimo braku apetytu, jej brzuch ciągle rósł, ponieważ do niestrawionej kuli włosów ciągle trafiały nowe pukle.

- To dopiero drugi tak poważny przypadek w mojej 30-letniej karierze - przyznał jeden z chirurgów.

Dzisiaj grzeje: 1. "Zemsta faraona" wcale nie jest mitem. Dotyka wielu turystów, da się jednak z nią walczyć
2. 
Ogromny smutek i żałoba dla wszystkich Polaków. Niestety, nagła śmierć zabrała go przedwcześnie

U 12-latki została zdiagnozowana trichofagia - kompulsywne żucie i połykanie włosów. Osoba z takim zaburzeniem najczęściej żuje własne włosy, po czym je odgryza i połyka. Niektórzy od razu wyrywają je sobie z głowy i spożywają. Dlaczego nastolatka tak się zachowywała? Mogła być to reakcja na stres, nuda lub potrzeba wyładowania emocji. Dopiero wywiad psychologiczny pozwoli dowieść, co mogło być bodźcem do takich czynności. Przykrymi konsekwencjami trichofagii jest łysienie, ale też tak jak w opisanej historii możliwość utworzenia się trichobezoaru, możliwego do usunięcia jedynie operacyjnie.

Fot: RUPTLY

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdy
  3. Nauczycielka molestowała uczniów i wszystko nagrywała. Niebywałe, do czego zmuszała dzieci
  4. Brzuch nastolatki ciągle rósł, ale nie przez tłuszcz ani ciążę. Nie mieści się w głowie, co lekarze z niej wyjęli
  5. Fani przecierają oczy ze zdumienia po najnowszym poście Agnieszki Woźniak-Starak. "Kocham"

Źródło: RFM24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News