Przerażający wypadek 15-letniej Wiktorii na mistrzostwach Polski. Nastolatka nie żyje

Przerażający wypadek 15-letniej Wiktorii na mistrzostwach Polski. Nastolatka nie żyje Źródło: fot. unsplash.com/David Tomaseti

Nastolatka uległa potwornemu wypadkowi podczas mistrzostw Polski. Mimo natychmiastowej reakcji służb ratowniczych nie udało się uratować 15-latki. To wielka tragedia, która pogrążyła w żałobie świat sportu.

Nastolatka z Lublina Wiktoria Wicińska wczoraj brała udział jako jedna z uczestniczek w motocrossowych mistrzostwach Polski w kategorii MX. 15-latka uległa wypadkowi podczas swojego drugiego wyścigu na tych zawodach. Wedle relacji naocznych świadków, nastolatka podczas wyskoku na jednej z figur straciła panowanie nad maszyną i wywróciła się, a jej motocykl przygniótł ją do ziemi.

Po tym, jak 15-latka się wywróciła, natychmiast podbiegli do niej ratownicy, którzy obstawiali całą imprezę i zaczęli jej udzielać pomocy. Następnie nastolatkę przetransportowano śmigłowcem do najbliższego szpitala, z którego po około 1,5 godziny nadeszły najgorsze wiadomości.

Nie żyje nastolatka z Lublina

Całe zawody odbywały się w sobotę w miejscowości Lipno. Niestety w tej sytuacji nie dało się w żaden już sposób pomóc 15-latce - obrażenia okazały się zbyt poważne Świadkowie tej tragedii mówią, że tuż po upadku Wiktoria jeszcze na chwilę wstała, ale zarazstraciła przytomność.

Podczas wypadku zawodniczka z impetem uderzyła najpierw całym swoim ciałem o ziemię, a następnie na jej plecy i głowę upadł rozpędzony motocykl, na którym jeszcze przed chwilą sama siedziała. Lekarzom nie udało się przywrócić jej świadomości ani na miejscu, ani w szpitalu. Informacja o zgonie nastolatki została ogłoszona zaledwie półtorej godziny od momentu wypadku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Z relacji bezpośrednich świadków wynika, że w czasie zjazdu z górki wyrwało zawodniczce kierownicę z rąk, straciła panowanie nad maszyną. Po upadku jeszcze wstała. Szybko zareagowały służby medyczne. Położono ją na noszach, ale już zaczęła traci przytomność. Przytomności nie odzyskała w punkcie medycznym, przewieziono ją do szpitala, skąd po około 1,5 godzinie otrzymaliśmy wiadomość, że zawodniczka zmarła - mówił prezes klubu LKS Jastrząb, Jerzy Zieliński w rozmowie z portalem RMF FM 24.

Zarówno rodzina, jak i przyjaciele nastolatki, a także wszyscy zgromadzeni podczas zawodów pogrążyli się w głębokiej żałobie. To straszne, że tak młoda osoba zginęła robiąc to, co kocha. Wszystkich bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Królowa Elżbieta II zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
  4. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Księżnej Kate! Teraz każda kobieta chce tego używać
  5. Złodzieje okradli żonę gwiazdora. "Niewybaczalny grzech", nie wiedzą z kim zadarli
  6. Magda zauważyła dziwne zachowanie swoich sąsiadów. Gdy poszła w odwiedziny, odkryła ich najintymniejszy sekret

źródło: Sport PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News