Dramat 11-letniej Zuzi. Ma milion złotych długu, zabrali jej nawet rentę

Dramat 11-letniej Zuzi. Ma milion złotych długu, zabrali jej nawet rentę Źródło: .

Nastolatka z Libiąża ma dług na ponad milion złotych. Mimo, że ma dopiero 11 lat, komornik zabiera pieniądze z renty. Jeżeli sytuacja się nie zmieni, dziewczynce uda się spłacić dług za... 463 lata.

Nastolatka stała się gwiazdą mediów, gdy "Wprost" opisał jej tragiczną sytuację. 11-latka ma milion złotych długów, odziedziczonych po zmarłym ojcu. Komornik zajął jej rentę. Dziewczynka żyje z matką w skrajnym ubóstwie. Sprawa bardzo poruszyła Polaków. 

Nastolatka z milionem złotych długu 

Dziewczynka mieszka z mamą w malutkim mieszkaniu mającym zaledwie 20 metrów kwadratowych. Ich miesięczny budżet wynosi 1,5 tys. złotych. Wlicza się w to już renta Zuzi po zmarłym ojcu, zasiłek dla samotnej matki, 500+, które otrzymuje matka na Zuzię oraz pensja, którą otrzymuje mama Zuzi za dorywczą pracę w bibliotece. Kobieta przyznaje, że czasem chodzi do pomocy społecznej po węgiel, żywność czy ubrania dla dziewczynki. Sytuacja rodziny jest bardzo trudna, a do tego Zuzia musi spłacać dług po ojcu, który wynosi milion złotych.

Gdy Zuzia miała dwa lata, w 2011 roku zmarł jej ojciec Piotr Sałaszewski. Był jedynym żywicielem rodziny. Zuzia po jego śmierci otrzymała rentę wynoszącą 604 złotych miesięcznie. Jak się okazało, mężczyzna zostawił po sobie kredyt na rozruch swojej hurtowni, o którym nie wiedziała rodzina. 

Absurdalna sytuacja 

O tym, że mężczyzna nie żyje, komornik dowiedział się dopiero po kilku latach. W międzyczasie dług rósł, postępowanie toczyło się  dalej, odsetki rosły. W 2015 roku komornik umorzył postępowanie. Wówczas bank Millenium, który udzielił Sałaszewskiemu owego kredytu, przekazał sprawę firmie windykacyjnej Ultimo. W 2016 roku wystąpili oni o klauzulę wykonalności wobec Piotra Sałaszewskiego. Mimo, że mężczyzna nie żył od kilku lat, sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek. Gdy firma zorientowała się w swoim błędzie, wniosek przeniosła na kilkuletnią wówczas Zuzię. 

DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Firma Ultimo przekonuje, że nie wiedzieli o trudnej sytuacji Zuzi. Mimo to, komornik co miesiąc pobiera jej z renty 180 złotych. Sytuacja jest absurdalna, a w tym tempie dziewczynka spłaci dług ojca za 463 lata. Sprawą Zuzi zajmuje się obecnie sąd. 

Dzisiaj grzeje: 1. Lokalne władze biją na alarm. Wprowadzono ostrzeżenia pomarańczowego stopnia za granicą
2. 
IMGW pilnie ostrzega przed dzisiejszym atakiem zimy. Wydano alerty drugiego stopnia na kilku województw

AKTUALIZACJA:

Po opisaniu sprawy przez "Wprost", sprawa Zuzi nabrała tempa. Zostało zwołane nadzwyczajne posiedzenie Izby Komorniczej W w Krakowie. Po kontroli kancelarii komorniczej, która zajmowała się sprawą Zuzi, wskazano nieprawidłowości. Sam komornik przyjechał do Libiąża i przeprosił Zuzię. Przywiózł jej nowy rower, który jest symbolicznym obrazem przeprosin. Teraz to od firmy Ultima zależy, czy odstąpią od czynności, czy nakażą 11-latce spłacać milionowy dług ojca. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepis na nieziemski dwuskładnikowy tort obiega internet. Robi się w 30 minut, nie trzeba umieć piec
  2. Zaoszczędź nawet 1520 złotych przy rozliczaniu PIT. Ulga, z której może skorzystać każdy
  3. Agnieszka Woźniak-Starak pokazała wymowne zdjęcie. Pokazała, jak spędza wolny czas: "Nasze poranki"
  4. Przepis na przepyszne ciasto znaleziono w starym zeszycie. Bajecznie prosty sposób na niebo w gębie
  5. 27-latka pierwszy raz w życiu poszła do pracy bez makijażu. Reakcja koleżanek sprawiła, że zalała się łzami

źródło: Wiadmości Gazeta, Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News