W końcu dobra wiadomość. 13-latka całkowicie wyzdrowiała z koronawirusa, pierwszy taki przypadek w Małopolsce

W końcu dobra wiadomość. 13-latka całkowicie wyzdrowiała z koronawirusa, pierwszy taki przypadek w Małopolsce Źródło: Pixabay user:1662222

Nastolatka zarażona wirusem SARS-CoV-2 trafiła do szpitala w Małopolsce. 13-letnia dziewczyna wygrała walkę z chorobą i jest już całkowicie zdrowa. To bardzo pozytywne informacje w obliczu rosnących statystyk dotyczących zakażonych Polaków.

Na początku poprzedniego tygodnia nastolatka zarażona wirusem SARS-CoV-2 trafiła do szpitala w Małopolsce. Każdego dnia jej stan dawał coraz więcej powodów do optymizmu. Dzisiaj możemy już potwierdzić, że 13-letnia dziewczynka jest całkowicie zdrowa.

Nastolatka wylądowała w szpitalu 23 marca. Dziewczyna otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Następnie była hospitalizowana przez 10 dni. Na szczęście z dnia na dzień jej wyniki były coraz lepsze, a lekarze z optymizmem patrzyli na jej przyszłość. 13-latkę udało się całkowicie wyleczyć i obecnie jest już zdrowa. To bardzo dobra wiadomość, a przy okazji pierwszy taki przypadek w Małopolsce.

Nastolatka wyzdrowiała po 10 dniach hospitalizacji

Nastolatka była leczona w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Po wykonaniu testów, lekarze wiedzieli, że dziewczynka jest zarażona koronawirusem. Na szczęście w jej przypadku przebieg choroby okazał się dosyć łagodny i po 10 dniach hospitalizacji 13-latka okazała się być w pełni zdrowa. Pacjentka daje nadzieję pozostałym leżącym na oddziale dzieciom.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W krakowskim szpitalu po otrzymaniu pozytywnego testu na obecność koronawirusa przebywa nie tylko nastolatka. Według Radia Kraków obecnie na Oddziale Chorób Infekcyjnych i Zakaźnych leży jeszcze dwójka dzieci. Do placówki trafiają pacjenci z podejrzeniem zainfekowania z Małopolski oraz Śląska.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono najnowszy zakaz. Zaboli wielu Polaków
2. Czy wolno spędzić Wielkanoc z rodziną? Obostrzenia są nie do końca jasne, mamy odpowiedź

Nastolatka jest kolejną osobą, która wyzdrowiała po zarażeniu wirusem SARS-CoV-2. Obecnie w Polsce już 47 osób pokonało COVID-19, chorobę, którą wywołuje koronawirus. Informacje o 13-letniej dziewczynie, która jest już całkowicie zdrowa, to kolejna pozytywna wiadomość, a tych szczególnie potrzebujemy w obliczu kryzysu wywołanego epidemią.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus uszkadza nie tylko płuca. Niepokojące doniesienia
  2. Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę polskiemu szpitalowi. Wiemy, która placówka otrzyma wsparcie
  3. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  4. Przenigdy nie wolno kupować jajek z 3 na początku kodu. Jej znaczenie sprawia, że odechciewa się jeść
  5. Z powodu kwarantanny zostawił kota samego na półtora miesiąca. Gdy wszedł do domu niemal ścięło go z nóg, finał historii powala
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News