Nie żyje 13-letnia Emilka. Nastolatka zaplanowała swoją śmierć w grze komputerowej

Nie żyje 13-letnia Emilka. Nastolatka zaplanowała swoją śmierć w grze komputerowej Źródło: Fot. Pixabay.com/arembowski

Nastolatka popełniła samobójstwo przez popularną grę komputerową. Rodzice dziewczynki podejrzewają, że dziewczynka mogła zostać zmanipulowana przez wirtualnych kolegów.

Nastolatka z Lipnicy Dolnej na Podkarpaciu uwielbiała grać w popularną grę komputerową. 13-letnia Emilka na co dzień uczyła się, spotykała ze znajomymi, ale jednocześnie żyła w dwóch światach - rzeczywistym i wirtualnym. Emilka była zakochana w grze komputerowej Minecraft.

Jest to gra konstrukcyjna, polegająca na sterowaniu wykreowaną przez siebie postacią. Gracz może w niej ustawiać wirtualne bloki i tworzyć z nich najróżniejsze kreacje na wieloosobowych serwerach, jak i w trybie jednoosobowym. Emilka uwielbiała budować swoje konstrukcje w Minecrafcie. Nikt nie spodziewał się, że niewinna rozrywka może doprowadzić do tragedii. 

Nastolatka popełniła samobójstwo w swoim domu  

Nastolatka nie wysyłała żadnych niepokojących sygnałów swojej rodzinie i znajomym. Nikt nie spodziewał się, że jej ulubiona gra może popchnąć ją do samobójstwa. To właśnie w grze Minecraft nastolatka zaplanowała swoją śmierć. Stworzyła w niej swój wirtualny grób, na którym napisana była data narodzin oraz zgonu. Osobom wtajemniczonym w świat gry zostawiła listy pożegnalne. To właśnie przyjaciele, którzy grali z Emilią w Minecrafta, odkryli wirtualną mogiłę dziewczynki. Na początku wszyscy myśleli, że to żart, jednak prawda okazała się przerażająca. 

Emilka popełniła samobójstwo na strychu swojego rodzinnego domu. Powiesiła się na skakance. Rozpacz rodziców oraz starszej siostry była niewyobrażalna. Mama dziewczynki stwierdziła, że nastolatka nie miała żadnych powodów, aby odebrać sobie życie. Ostatniego wieczoru, tuż przed swoją śmiercią, rozmawiała ze swoją mamą i zachowywała się jak zawsze, zupełnie normalnie. Poprosiła nawet, aby mama zrobiła jej ulubione ciasto. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostatnie tygodnie przed śmiercią nastolatka spędzała głównie przed komputerem, grając w swoją ulubioną grę. Jak się później okazało, przyjaciele z wirtualnego świata odkryli listy pożegnalne w formie opowiadania. Nastolatka pisała w nich, że czuła się samotna i nie miała przyjaciół w realnym życiu. Ponadto dziewczynka poprosiła swoich wirtualnych przyjaciół o zabawki na jej prawdziwy grób. Wszyscy myśleli, że to żarty. Niestety, wirtualne przesłanki stały się rzeczywistością. 

Dzisiaj grzeje: 1. Po wielu miesiącach rozłąki wrócił po psa. W tajemnicy zaszedł pod drzwi, gdy zwierzak wyszedł zaczęło się gorące powitanie
2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie 

Rodzice Emilki nie mogą się pozbierać po stracie dziecka. Twierdzą, że niczego nie zauważyli i zawsze mieli dobry kontakt z córką. Gdyby tylko zaczęli coś podejrzewać, od razu zgłosiliby się z dzieckiem do specjalisty. Aktualnie tragiczną sprawą zajmuje się prokuratura. 

 

  1. Tusk: Hejt i upokorzenie, to sposób na rządy obecnej władzy, a nie odosobnione przypadki
  2.  Podczas chrzcin rodzice zniknęli w zakrystii. Gdy wrócili, goście nie mogli uwierzyć, że tak ich oszukano
  3. Żona przypadkiem odkryła, że jest na nagraniach w telefonie męża. Wylądował w więzieniu
  4. Zmarłą na raka babcię pochowali z telefonem. Po 3 latach odebrali SMS-a, treść wywołała poruszenie
  5. Gwiazda TVN pierwszy raz powiedziała o pogrzebie Piotra Staraka. Przekazała, co w najbliższych dniach planuje rodzina zmarłego

Źródło: onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News