15-letni uczeń, który zabił kolegę nożem, będzie sądzony jak dorosły? Jest wniosek prokuratury

15-letni uczeń, który zabił kolegę nożem, będzie sądzony jak dorosły? Jest wniosek prokuratury Źródło: Pixabay.com/Myriams-Fotos/Zdjęcie Podglądowe

Nastolatek, który wczoraj śmiertelnie ugodził nożem swojego "kolegę" w warszawskiej szkole, może być sądzony jak dorosły. Prokuratura, która podjęła śledztwo w trybie pilnym, przedłożyła do sądu taki wniosek.

Nastolatek zamordował wczoraj jednego z uczniów w szkole w warszawskim Wawrze. Raniona ofiara nie przeżyła ataku. Szokującą nowiną żyją dziś wszystkie media, a wraz z nimi cała Polska.

Nastolatek, który zabił kolegę w szkole będzie sądzony jak dorosły? Prokurator złożył wniosek do sądu

Zabójstwo w szkole zdarzyło się po raz pierwszy od wielu lat. Szokująca nowina poruszyła najważniejszych polityków, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, czy premiera Mateusza Morawieckiego. Z całej Polski do rodziny zmarłego płyną słowa wsparcia i kondolencje.

Morderca, 15-letni uczeń wawerskiej szkoły został zatrzymany przez policję. Z racji swojej małoletniości przebywa w wydzielonej dla dzieci izbie zatrzymań.

- Obecnie sprawca zbrodni przebywa w policyjnej izbie dziecka - poinformował media rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak.

Już dzień po morderstwie prokuratura postanowiła wnieść do sądu o potraktowanie ucznia-nożownika jak dorosłego. Polsat News poinformował też, że wciąż trwa ustalanie procedur, które doprowadzą do osądzenia mordercy.

- Prokurator wniósł o sądzenie nieletniego sprawcy zabójstwa w szkole w Wawrze jak dorosłego - cytuje rzecznika Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, sędzię Marcina Kołakowskiego Polsat News.

Śledczy wnieśli też o umieszczenie nastolatka w schronisku dla nieletnich, gdzie miałby doczekać do procesu. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że chłopcy pokłócili się o pieniądze. W wyniku braku porozumienia jeden z nich wyciągnął nóż i zaczął godzić swoją ofiarę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawie przygląda się "góra" prokuratury, na czele z Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobrą. Czytamy, że prowadzący tę sprawę śledczy wniósł o uznanie go za stronę postępowania, a tym samym informowanie o terminach rozpraw i kolejnych posiedzeń sądu rodzinnego. 

Jeśli sąd uzna wnioski prokuratury za zasadne, nieletni będzie osądzony jako dorosły. Za morderstwo grozi takiej osobie dożywotnie więzienie. Takiego wyroku nie usłyszy jednak nastolatek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!”
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Egzekucja domu Marcinkiewicza. Isabel: Będę mogła w końcu spłacić długi i spać spokojnie
  4. Ogromny skandal! 3-latek bez rąk wyrzucony z restauracji przez kierownika, bo jadł nogami
  5. Przełomowe słowa Franciszka ws. zakonnic. Takiej deklaracji jeszcze nie było
  6. Ale poślady! Kaja Paschalska pochwaliła się niebywale odważnym zdjęciem (Foto)

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News