W ubiegłym tygodniu donosiliśmy o grupie gimnazjalistów z Jeleniej Góry, którzy drukowali pieniądze, by kupować za nie słodycze. Na podobny pomysł wpadł nastolatek ze Szczecina, który na swojej drukarce podrobił kilka banknotów o wartości 20 złotych.

19-letni Szczecinianin, tak jak gimnazjaliści z Jeleniej Góry, wpadł na pomysł płacenia za zakupy fałszywymi banknotami. Nastolatek na własnej drukarce sfałszował kilka banknotów o nominale 20 złotych i płacił nimi na zakupy.

Nastoletni fałszerz zdołał kilka razy posłużyć się podróbkami w sklepie i korzystnie dla siebie sfinalizować zakupy. Tym razem jednak kasjer, który obsługiwał 19-latka, zauważył, że rewers banknotu jest rozmazany. Mężczyzna poinformował policję o całej sytuacji.

Funkcjonariusze już zabezpieczyli nagrania ze sklepowego monitoringu i zatrzymali nastolatka. Okazało się, że ten miał przy sobie jeszcze kilka podrobionych dwudziestozłotówek. W sumie wydrukował ich sześć sztuk. Za wprowadzanie w obieg nieprawdziwych pieniędzy, 19-latek może spędzić w więzieniu nawet 25 lat.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: rmf24.pl
pt

Zobacz również