14-letni Jakub zachował się jak prawdziwy bohater. Nie żyje

14-letni Jakub zachował się jak prawdziwy bohater. Nie żyje

Nastolatek miał całe życie przed sobą, ale postanowił zachować się jak prawdziwy mężczyzna i obronić koleżankę przed groźnym napastnikiem. Swój heroiczny czyn przypłacił własnym życiem. Rodzina i znajomi Jakuba są zrozpaczeni. Czy musiało dojść do tragedii?

Nastolatek powinien uczyć się, bawić, poznawać świat, planować przyszłość, a nie umierać! Wszyscy są zrozpaczeni po śmierci młodego ucznia. Jak do tego doszło? Wszystko zaczęło się od przypadkowego spotkania trójki przyjaciół. Jakub wracał akurat z maratonu filmowego, gdy zobaczył, że ulicą Lublina spacerują dwie jego koleżanki z klasy. Było już późno, ale postanowił się do nich przyłączyć. Dziewczęta miały niesamowite szczęście.

Mniej miał go 14-latek, który nie wiedział, że to ostatnie chwile jego zaczynającego się dopiero życia. Nagle do grupy znajomych podeszło 3 obcych i nieco starszych mężczyzn w wieku 21, 23 i 25 lat. Początkowo flirtowali oni z jedną z nastolatek, ale po pewnym czasie ich zachowanie stało się coraz bardziej agresywne. Szczególnie natarczywy był jeden mężczyzna, który wyraźnie zaczął przejawiać seksualne intencje w stosunku do uczennicy gimnazjum. Jakub nie mógł biernie przypatrywać się wulgarnemu zachowaniu i postanowił stanąć w obronie bezbronnej dziewczyny.

Nastolatek wykazał się niezwykłą brawurą, choć niektórzy twierdzą, że postąpił głupio

Najgorsze miało dopiero nadejść. Chłopiec nie spodziewał się, że jeden z agresorów jest uzbrojony. Napastnik chcący zgwałcić uczennice w pewnym momencie wyciągnął zza pazuchy kurtki nóż i dźgnął nim zaskoczonego Jakuba. Co prawda pomoc przybyła bardzo szybko, ale i tak było już za późno - podjęta reanimacja okazała się nieskuteczna. Na miejscu zbrodni schwytano jednego z mężczyzn, pozostali dwaj w krótkim czasie także zostali zakuci w kajdanki i przewiezieni na komisariat policji, gdzie zostały im postawione zarzuty nieudzielenia pomocy rannemu i niezawiadomienia odpowiednich organów o popełnieniu przestępstwa. Wiadomo już, że mężczyźni byli wcześniej karani za drobne kradzieże i posiadanie narkotyków. Sprawców poddano już testom na obecność śladów alkoholu i narkotyków we krwi. Jeden z nich w momencie popełnienia morderstwa na pewno znajdował się pod wpływem środków odurzających, ale funkcjonariusze nie chcą wyjawić jego tożsamości. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Lublin pogrążony w rozpaczy po śmierci Jakuba

Mieszkańcy są w szoku, że do takich wydarzeń mogło dojść w samym centrum miasta. Przestali się oni czuć bezpiecznie we własnych domach! Niektórzy z nich nie pochwalają postawy Jakuba, syna policjanta. Uważają, że w takiej sytuacji należało uciec i zawołać jak najszybciej pomoc.

 - Po co mu to było? Teraz już życia mu nic nie zwróci - komentuje załamany internauta.

Jednak w pobliżu nie było nikogo, więc do tego czasu agresorzy zdążyliby już wyrządzić krzywdę przerażonym dziewczętom. Inni wytykają nastolatkom bezmyślność, ponieważ gdyby nie przebywali nocą na zewnątrz, nic by im nie groziło. Nie zmienia to faktu, że zbrodnie nie powinny mieć miejsca, niezależnie od pory. Jeszcze inni za całe zajście obarczają winą rodziców, którzy nie potrafili upilnować należycie swoich dzieci. Mimo to w większości Polacy podziwiają zachowanie 14-latka, zauważają, że niejeden dorosły nie zachowałby w takiej sytuacji zimnej krwi.

Uczeń gimnazjum został już pożegnany przez swoich kolegów i koleżanki:

 - Nie znamy bardziej miłej, kochanej osoby niż Kuba - napisali w liście.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani Roksany Węgiel będą załamani. Nikt się nie spodziewał takiego obrotu spraw
  2. Czy Anna Jantar chciała, żeby Natalia Kukulska zajęła się muzyką? Jej wypowiedź jest szczera do bólu
  3. TVP podało pilne informacje! Polscy sportowcy zmarli podczas wyścigu
  4. Brytyjczycy wściekli na Meghan Markle po porodzie. Jej decyzja dla wielu jest nie do pomyslenia
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News