W Stanach Zjednoczonych miała miejsce ciekawa sprawa. Szkoły odwołały zajęcia bojąc się masakry, po tym jak jeden z nastolatków wrzucił na Instagrama wersy z piosenki Eminema. W jego domu faktycznie znaleziono broń palną i kamizelkę kuloodporną, choć ani on ani jego ojciec się do niej nie przyznają. 

Chodzi o fragment utworu „I’m back” z albumu „the Marshall Matters LP” amerykańskiego rapera, do którego nastolatek dopisał, iż „jest taki jak Shady z utworu”. Muzyk nawiązywał w nim do tragicznej masakry, która miała miejsce w Columbine High School. Było to jedne z największych masowych zabójstw na terenie placówki oświatowej w historii Stanów Zjednoczonych. Rzeź miała miejsce w 1999 roku. Dwóch uczniów wymordowało dwunastu rówieśników oraz nauczyciela, przy okazji raniąc 24 osoby.

Szkoły, do których uczęszczał nastolatek, po publikacji wpisu odwołały zajęcia, a on sam został oskarżony o „groźby terrorystyczne” i „zakłócenie działania szkoły”. Chłopak miał w tym czasie wiele problemów rodzinnych m.in stracił dziewczynę, a jego matka zmarła. Uznano, iż groźba zrealizowania groźby była realna.

Policja przesłuchała również drugiego nastolatka, który komentował wpis i „wyraził” chęć udziału w rzekomej masakrze.

W domu chłopaka znaleziono ukrytą broń palną oraz… replikę ASG AK-47. Policjanci odkryli również schowaną amunicję oraz kamizelkę kuloodporną.

Poniżej wersy, o których mowa. 

„I take seven (kids) from (Columbine), stand ’em all in line
Add an AK-47, a revolver, a nine
a Mack-11 and it oughta solve the problem of mine”

„Wezmę siedem dzieciaków z Columbine, postawię je w rządku, dodam AK-47, rewolwer, dziewiątkę, MAC-11 i to powinno rozwiązać mój problem”

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: http://jezebel.com/, glamrap.pl

...

Zobacz również