Nastolatek wsypał sobie ogromną ilość soli do gardła. Reakcja organizmu powala, wszystko nagrał

Nastolatek wsypał sobie ogromną ilość soli do gardła. Reakcja organizmu powala, wszystko nagrał Źródło: Twitter QB News 5

Nastolatek zrobił coś niewyobrażalnego. Uznał, że wsypanie w siebie dużej ilości soli to dobry pomysł. Nie wiedział jednak jak opłakane skutki może to przynieść. Jak to wpłynęło na jego organizm?

To, co zrobił nastolatek, przechodzi wszelkie pojęcie. Uległ modzie na wyzwanie z jednego portalu społecznościowego i wsypał sobie do ust niebywałą ilość soli. Dopiero po pewnym czasie mógł zrozumieć, jak okropny błąd popełnił.

Nastolatek chciał podążać za modą na pewne wyzwanie

Nie da się ukryć, że niemal każdy nastolatek marzy o popularności. Między innymi to wpływa na podejmowanie się przez młodzież wielu wyzwań. O ile niektóre z nich są całkowicie niegroźne, to część z nich może przynieść opłakane skutki zdrowotne. Lekarze są przerażeni wyzwaniem, które pojawiło się ostatnio w sieci.

Internet nie od dziś obfituje w wiele prób sił użytkowników. Już kilka lat temu w mediach społecznościowych królowało polewanie się lodowatą wodą. Było to niebezpieczne zachowanie, które mogło wywołać szok termiczny. Nastolatek podjął wyzwanie dotyczące wsypania w siebie jak największej ilości soli. Nie zdawał sobie sprawy z tego,  jak to może wypłynąć na jego organizm.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sól wywołująca spustoszenie w ciele

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sól nie jest zdrowa. Niezależnie od tego, jaki jest jej rodzaj, używanie jej wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Małe ilości soli mogą sprawić, że nasze potrawy staną się bardziej smakowite, jednak duża ilość może wywołać nagły efekt zagrażający naszemu zdrowiu. Nastolatek wsypał sobie sól do ust. Lekarz wyjaśnił, jak jej duża ilość może wpłynąć na nasz organizm.

- W krótkiej perspektywie czasowej jedzenie soli, w zależności od tego, ile jej spożyłeś, może być trujące. To dlatego, że znacząco podnosi poziom sodu w Twoim ciele, co powoduje intensywne pragnienie, dezorientację, nudności i wymioty - powiedział portalowi Mirror Online doktor Simran Deo.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

2. Tony Halik zostawił żonie kopertę, którą miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, nie wierzyła

Nadmienił również, że sól w dużych ilościach może przyczynić się do obciążenia serca. To powoduje różne inne choroby, takie jak udary, wysokie ciśnienie krwi, kamienie nerkowe i najróżniejsze choroby nerek. Nastolatek, który uległ modzie na podejmowanie wyzwań szybko wypluł nadmiar soli. Jednak naprawdę wiele ryzykował. W internecie pojawiło się wiele filmów z próbami jedzenia dużej ilości soli. Jednak nie warto tego naśladować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Narodowa kwarantanna została przedłużona. Psycholog radzi, jak ją wytrzymać
  2. lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  3. Tradycyjna sałatka jarzynowa odchodzi do lamusa. Wielkanocna wersja zaskakuje jednym tradycyjnym składnikiem
  4. Mieszkańcy ujawniają prawdę o zmarłej 32-latce. Miała bardzo nietypowy objaw
  5. Jurek Owsiak ujawnił kulisy współpracy z ministerstwem. Polacy się wściekną
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News