Lekarze pobledli, widząc rezonans mózgu nastolatka. Zjadł popularne mięso, niestety, nie udało się go uratować

Lekarze pobledli, widząc rezonans mózgu nastolatka. Zjadł popularne mięso, niestety, nie udało się go uratować Źródło: Daily Mail

Nastolatek trafił w ręce doświadczonych lekarzy, którzy jednak nie do końca potrafili go zdiagnozować. Dopiero rezonans mózgu pokazał całą niewiarygodną prawdę. Nigdy nie spotkali się z aż tak obrzydliwym przypadkiem.

Nastolatek wywołał ogromne zamieszanie na oddziale szpitala, do którego trafił. Mimo podania leków i dobrej opieki, niestety zmarł. Nie było już dla niego ratunku, a śmierć następowała powoli i boleśnie.

Nastolatek od dłuższego czasu skarżył się na złe samopoczucie

18-latek pewnego dnia dostał drgawek, które powtarzały się często i trwały nawet kilka minut. Nastolatek skarżył się na złe samopoczucie, bóle oczu, dziwne tiki i na napady padaczki. Wszystkie te objawy uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie. Pewnego dnia stracił przytomność i został pilnie przewieziony do szpitala. Lekarz, po zapoznaniu się z jego staniem i informacjami od rodziców, zarządził wykonanie rezonansu mózgu.

Pochodzący z Indii nastolatek czuł się coraz gorzej. Badanie wykazało, że w mózgu chłopaka znajdują się torbiele. Nikt nie wiedział, z jakiego powodu się tam pojawiły, lecz dalsze badania pomogły stwierdzić, że to wągrzyca mózgu - neurocysticerkoza. Małe torbiele były po prostu larwami, które musiały znajdować się w niedogotowanym mięsie. 18-latek prawdopodobnie zjadł surowy lub półsurowy kawałek wołowiny i zaraził się obrzydliwymi robakami.

Mimo podania leków, chłopak zmarł. W jego ciele znajdowały się setki robaków

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Larwy rozmnażają się w organizmie i kumulują właśnie w mózgu. Ich obecność w widoczny sposób wpływa na układ nerwowy - stąd ataki padaczki, tiki i różnego typu bóle głowy. Rodzice wyznali też, że nastolatek przez ostatni tydzień skarżył się na ból w pachwinie, a lekarze wykazali obrzęk prawego oka oraz tkliwość w prawym jądrze. Robaki musiały rosnąć w części mózgu odpowiadającej za prawą stronę ciała.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, miał zaledwie 51 lat

Uszkodzenia nie znajdowały się jednak jedynie w móżdżku, ale też w korze mózgowej i w pniu mózgu. Miejsce, w którym przebywały larwy, upośledziło każdy z pięciu zmysłów. W móżdżku znaleziono torbiele i larwy, które wpływały na koordynację ruchów dobrowolnych, takich jak postawa, mowa i koordynacja. Po śmierci nastolatka larwy znaleziono też w mięśniach, oczach i skórze. Organizm chłopaka został w całości zaatakowany przez Taenia solium. Choć nastolatek był leczony farmaceutykami przeciwzapalnymi, przeciwpadaczkowymi i sterydami, jego życia nie udało się uratować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Syn Katarzyny Dowbor jest zaniepokojony. Chodzi o jego małe córki
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Z uśmiechem na ustach morduje zwierzęta. Kolejne nagranie słynnej kłusowniczki odbiera wiarę w ludzi
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News