Niestety, wydobyto już ciało. Służby nad polskim morzem nie tracą nadziei, jeszcze szukają chłopca

Niestety, wydobyto już ciało. Służby nad polskim morzem nie tracą nadziei, jeszcze szukają chłopca Źródło: youtube/piotrkoziarek

Nastolatek i 42-latek nie mieli tyle szczęścia, co pozostała dwójka dzieci - nie udało im się samodzielnie wyjść na brzeg. Teraz do mediów trafiła tragiczna informacja. Znaleziono ciało jednego z poszukiwanych.

Nastolatek i 42-letni opiekun grupy postanowili wejść do wody mimo wywieszonej czerwonej flagi. Skutki tego zachowania są fatalne: po długich poszukiwaniach znaleziono ciało jednego z nich. Drugi nadal jest poszukiwany.  

Nastolatek i 42-latek byli poszukiwani w wodzie. Znaleziono ciało

O 18:30 do służb doszła informacja o grupie ludzi, którzy znajdują się w wodzie. Bezzwłocznie ruszono do akcji ratowniczej. 14-letnia dziewczynka i 13-letni chłopiec mieli szczęście - udało im się opuścić akwen na własnych nogach, a zaraz potem została im udzielona pomoc. Drugi 13-latek i dorosły mężczyzna nadal byli poszukiwani, o czym pisaliśmy tutaj.

Pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. O 21:35 rzecznik Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie przekazał najgorszą wiadomość. Zostało znalezione ciało jednego z poszukiwanych. Okazało się, że należy do 42-latka. Nastolatek nadal jest zaginiony, a służby dokładają wszelkich starań, by go jak najszybciej odnaleźć. Wciąż jest nadzieja, że chłopiec żyje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zignorowali czerwoną flagę. Skutki są fatalne

Wieczorem grupa nastolatków i jeden dorosły, który miał się nimi opiekować, postanowili wejść do morza, choć tego dnia warunki były wyjątkowo niesprzyjające relaksowi w wodzie. Od godziny 14:00 w tym miejscu wisiała czerwona flaga, która miała ostrzegać plażowiczów przed kąpielami w tym miejscu. Grupa zignorowała ten zakaz.

- Są wysokie fale, wieje silny wiatr, występują prądy wsteczne. Poszukiwane osoby weszły do wody już po dyżurze ratowników - powiedział Łukasz Kamiński, kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie.

Historia tych osób powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy wypoczywają nad akwenami. Nie wolno ignorować czerwonych flag - nie wiszą bez powodu. Ich obecność oznacza, że teren jest bardzo niebezpieczny, a wchodzenie do wody może, tak jak w tym przypadku, zakończyć się nawet śmiercią. Trzeba także zwracać uwagę, czy w pobliżu jest ratownik. Nawet osoby z doświadczeniem mogą potrzebować jego pomocy.

  1. Krystyna Pawłowicz zdradziła kompromitujące informacje o znanej polskiej aktorce. To był cios poniżej pasa. Internauci są w szoku
  2. Ujawniono zdjęcie młodej Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nie uwierzycie, jak wyglądała kiedyś. Była ZNIEWALAJĄCO piękna
  3. Dominika Tajner ośmieszyła Wiśniewskiego. Zamieściła nagranie w internecie
  4. Dieta zupowa jest niesamowita! Nadzwyczajne efekty robią wielkie wrażanie na wszystkich
  5. Ledwo trzymała się na nogach, gdy ludzie rozpoznawali jej twarz aż przystawali. To wielka gwiazda disco polo!
  6. Policja przekazała pilne wieści dot. akcji ratunkowej chłopca nad polskim morzem w Polsacie. Niestety, są najgorsze z możliwych

Źródło: TVN24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu