Nastolatek w szpitalu bezlitośnie upokorzył lekarkę. Reakcja jego matki nie mieści się w głowie, kompletnie ją dobiła

Nastolatek w szpitalu bezlitośnie upokorzył lekarkę. Reakcja jego matki nie mieści się w głowie, kompletnie ją dobiła Źródło: pxhere.com CC0 Public Domain

Nastolatek, który trafił do szpitala, upokorzył lekarza. Kiedy potem medyk rozmawiał z mamą chłopaka, oczekiwał raczej zrozumienia, jednak taka reakcja nie śniła mu się w najgorszych snach.

Nastolatek w niewyobrażalnie postąpił z osobą, która ratowała mu życie. Jego mama zareagowała w bulwersujący sposób, nie mieści się w głowie, co powiedziała.

Nastolatek musiał zostać obezwładniony, był pod wpływem narkotyków

Lekarka nigdy nie zapomni tego, co spotkało ją podczas rutynowego obezwładniania osoby pod wpływem narkotyków. Konieczne było zapięcie młodego chłopaka w pasy - stanowił zagrożenie nie tylko dla ratowników, ale i dla samego siebie. Lekarka doskonale pamięta, jak otrzymała wtedy od niego silny cios w brzuch barierką od łóżka. Uświadomiła sobie, że nastolatek pod wpływem metaamfetaminy po prostu ją upokorzył, zero zrozumienia dla ratownika, który miał mu wtedy uratować życie. Jednak to reakcja matki nastolatka kompletnie zbiła kobietę z tropu.

- Gdybyście Marcinka nie zapięli w pasy, to by pani nie dostała - skwitowała krótko mama naćpanego dziecka. Nie podziękowała, nie musiała nawet przepraszać: odrobina zrozumienia by wystarczyła. Zamiast tego kompletnie nie pomyślała, że jej dziecko w furii mogło zniszczyć sprzęt, który uratował i uratuje życie niejednej potrzebującej osoby. Wyposażenie zarówno karetki jak i sali kosztowało grube miliony. Lekarka była na straconej pozycji - mogłaby zawiadomić policję i zgłosić pobicie, jednak musiałaby to mieć udokumentowane. Co najwyżej może poskarżyć się na komisariacie i powiedzieć o akcie agresji. Z kolei matka nastolatka była tak pewna siebie, że wymieniła długą listę swoich znajomości. Na odchodne powiedziała: "I tak mu nic nie zrobisz".

Agresja to dla nich chleb powszedni

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To tylko jedno ze wspomnień młodej lekarki. Przypomniała je sobie, ponieważ do refleksji skłonił ją ostatni brutalny atak na ratownika - jadący do szpitala zakaźnego w Bolesławcu pacjent z podejrzeniem koronawirusa, rzucił się z nożem na medyka. Zadał mu 8 ciosów w klatkę piersiową i uciekł. Ratownik walczy o życie, a uciekinier został na szczęście złapany.

Dzisiaj grzeje: 1. Błąd w informacjach Ministerstwa Zdrowia. Właśnie podano faktyczną liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce
2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat

Lekarze codziennie spotykają się z agresją - nie tylko fizyczną, ale i słowną. Pacjenci rzucają się na nich z pięściami, biją tym, co mają pod ręką, wyrywają sobie wenflony i krzyczą, że wszystkich pozarażają - chociażby HIV. Lekarze skarżą się na brak zrozumienia, przecież nie robią nikomu nic wbrew jego woli, ratowanie zdrowia i życia jest przecież priorytetem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom
  2. Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi
  3. Wielu Polaków wychowało się na jego twórczości. Niestety, choroba okazała się silniejsza, na dniach dziennikarz skończyłby 56 lat
  4. Zmagała się z bólami brzucha, nikt nie potrafił jej pomóc. W końcu prawda wyszła na jaw, skrywała sekret, który przeraził nawet lekarzy
  5. Doda wrzuciła do sieci film z intymnych chwil z mężem. Ostrzegamy, widok nie dla wszystkich
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News