Tragedia w Małopolsce. 14-latek mknął pojazdem mechanicznym przez drogę wojewódzką, nie żyje

Tragedia w Małopolsce. 14-latek mknął pojazdem mechanicznym przez drogę wojewódzką, nie żyje Źródło: pikio.pl

Nastolatek zginął na drodze wojewódzkiej prowadząc pojazd mechaniczny. Uderzył w samochód. W tej sytuacji nie miał żadnych szans na przeżycie. Policja wyjaśnia okoliczności tragedii.

Nastolatek prowadzący pojazd mechaniczny uległ poważnemu wypadkowi. Do tragedii doszło w niedzielę, koło godziny 17:00. 14-latek stracił panowanie nad pojazdem i w wyniku tego zdarzenia stracił życie.

Nastolatek nie przeżył koszmarnego wypadku

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej numer 967 w małopolskiej miejscowości Gdów. 14-latek prowadził skuter. Nagle stracił nad nim panowanie i zderzył się z autem, które ciągnęło przyczepę kempingową. Aby ratować nastolatka, wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podjęto próbę reanimacji, ale okazała się ona nieudana. 

- Na miejscu była prowadzona reanimacja, niestety nie przyniosła ona skutku. Kierowca osobówki był trzeźwy i zostanie przesłuchany. W tej sprawie będzie prowadzone dochodzenie - przekazał Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Policja zapowiada, że sprawa będzie jeszcze wyjaśniana. Z podanych informacji wynika, że nie było problemów z widocznością, ani śliską nawierzchnią. Na miejscu wypadku zjawiła się prokuratura. Do godziny 19:00 droga w stronę Bochni była zablokowana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Czy 14-latek mógł prowadzić pojazd? Internauci dyskutują

14-letni kierowca mógł prowadzić skuter, jeśli miał do tego uprawnienia. Z informacji podane przez policję nie wynika, że tragicznie zmarły nastolatek nie posiadał karty motorowerowej, uprawniającej do prowadzenia pojazdów mechanicznych do pojemności silnika 50 ccm od 13 roku życia.

Internauci nie są jednak co do tej kwestii zgodni. Wielu uważa, że wpuszczanie osób nieletnich do ruchu drogowego jest niedopuszczalne:

- Dlaczego rodzice pozwolili 14-latkowi jeździć po publicznej drodze? Powinni za to odpowiedzieć - napisał jeden z internautów.

- Karta na motorower wydawana jest w wieku 13 lat, więc o co tyle krzyku znawcy przepisów - skomentował inny użytkownik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 47-letnia Kora nago w Playboy'u. Legendarna gwiazda pokazała WSZYSTKO. Jej słowa zwalą was z nóg
  2. Cała prawda o dzieciach Beaty Szydło! Nigdy nie zgadniecie, czym się zajmują! Zdębiejecie z wrażenia!
  3. Dziennikarze ujawniają papiery Kingi Dudy. Dla wielu to będzie szok
  4. Michał Szpak do tej pory ukrywał to przed mediami. Już niedługo jego rodzina się powiększy, bobasek w drodze
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Żona Wiśniewskiego nie wytrzymała i w końcu ujawnia prawdziwą przyczynę rozwodu. Zdębiejecie
  7. 9-latek ma prastare imię po pradziadku. Dziś brzmi obscenicznie, jest wyszydzany na każdym kroku

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News