Nastolatek upokorzył nauczyciela na oczach całej klasy. Co go teraz czeka?

Nastolatek upokorzył nauczyciela na oczach całej klasy. Co go teraz czeka? Źródło: Unsplash/Feliphe Schiarolli

Nastolatek publicznie znieważył i opluł nauczyciela przy wszystkich swoich kolegach. Teraz zasiądzie w ławie oskarżonych. Wymiar sprawiedliwości mówi jasno - nie ma przyzwolenia na takie zachowania w szkole.

Nastolatek uczęszczający do słupeckiego Zespołu Szkół Zawodowych wykazał się nie tylko wyjątkowym brakiem dobrego wychowania, ale wręcz okrucieństwem. Wkrótce zasiądzie na ławie oskarżonych, ponieważ zgodnie z polskim prawem taka napaść na nauczyciela to przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Nastolatek opluł i skandalicznie zwrócił się do nauczyciela

19-latek zdecydowanie nie okazał się wzorowym uczniem. 31 maja podczas lekcji miał w klasie opluć i zwyzywać nauczyciela. W związku ze swoim wybrykiem został skreślony z listy uczniów, ale nie potrwało to długo. Pomimo tego, jak się zachował, gdy odwołał się do Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, szybko został przywrócony do praw ucznia i wrócił na lekcje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Mężczyźnie temu przedstawiono zarzut, o to, że 31 maja 2019 roku na terenie Zespołu Szkół Zawodowych podczas zajęć lekcyjnych (...) w obecności innych uczniów znieważył nauczyciela, który w czasie wykonywania obowiązków korzysta z ochrony jak funkcjonariusz publiczny - donosi w "Radio Poznań" Aleksandra Marańda, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Tego typu publiczne podważanie autorytetu nauczyciela może mieć ogromny wpływ nie tylko na jego samopoczucie, ale też na jego relacje z innymi uczniami. Jak wiadomo, wśród nastolatków łatwo o utratę autorytetu, nawet jeżeli przyczyną miałyby być równie niskie zachowania.

Trudno ocenić, jaki wpływ na pozostałych uczniów miał fakt, że 19-latek powrócił do klasy pomimo zawieszenia w prawach ucznia, ale z pewnością nie mieli szansy przyswoić sobie lekcji o szacunku w stosunku do pedagogów i konsekwencji, jakie potencjalnie mogą wyniknąć z jego braku.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]

2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

- Sprawca wielokrotnie używał wobec nauczyciela słów wulgarnych, powszechnie uważanych za obelżywe, zwracał się do niego per "ty" a do tego naruszył jego nietykalność cielesną, plując na niego - dodaje Aleksandra Marańda.

W związku z tym, co wydarzyło się w klasie, uczniowi grozi aż do roku pozbawienia wolności. Jak widać, nie wszystkie szkolne sprawy kończą się jedynie wizytą "na dywaniku" u dyrektora.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Mandat na grzybobraniu. Straż leśna zażąda 500 złotych
  2. Niemowlę zmarło po wypiciu mleka matki. Policja uznała to za nieumyślne spowodowanie śmierci
  3. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  4. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  5. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

źródło: onet

Następny artykuł