Lekarze ostrzegają. Popularny wśród młodych ludzi produkt znacznie zwiększa ryzyko ciężkiego odchorowania koronawirusa

Lekarze ostrzegają. Popularny wśród młodych ludzi produkt znacznie zwiększa ryzyko ciężkiego odchorowania koronawirusa Źródło: pixabay.com leo2014

Niejeden nastolatek z tego korzysta, a jak się okazuje, przynajmniej na jakiś czas powinien przestać to robić. Naukowcy zauważyli, że wielu młodych ludzi, którzy trafili do szpitala z objawami zarażenia, korzystało z tego popularnego produktu.

Nastolatek, który korzysta z tego produktu, ma według naukowców większą szansę na zarażenie się koronawirusem. Okazuje się, że używka powoduje uszkodzenie rzęsek w drogach oddechowych, przez co jama nosowa ma trudności w usuwaniu szkodliwych substancji.

Nastolatki często tego używają, przez to mogą złapać koronawirusa

W USA aż 20% pacjentów zakażonych koronawirusem miało mniej niż 44 lata. Pomimo tego że dużo się mówi o niskiej szkodliwości COVID-19 na młodych i zdrowy organizm, wcale nie oznacza to mniejszego ryzyka zakażeniem. Ponadto specjaliści znaleźli niepokojący sygnał, wskazujący na to, jaki produkt może być winny częstych zachorowań.

Okazało się, że chodzi o popularne wśród młodzieży e-papierosy. Teorię na ten temat wysnuł Stanton Glantz, dyrektor Centrum Badań i Kontroli Badań nad Tytoniem Uniwersytetu Kalifornia. Zanieczyszczenia w naszym układzie oddechowym usuwane są przez ruchy rzęsek, które zostają uszkodzone przez palenie e-papierosów.

Nastolatek palący wyroby tytoniowe jest bardziej podatny na zakażenie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Naukowiec, tworząc teorię, oparł się na innych infekcjach. Okazuje się, że u palaczy, zarówno e-papierosów, jak i tradycyjnego tytoniu, częściej występują choroby układu oddechowego. Nie tylko amerykański naukowiec wysnuł taką hipotezę, bo podobne stwierdzenia wysuwają chińscy naukowcy, którzy koronawirusa mieli okazję już dobrze poznać. Stwierdzono, że osoby palące znacznie ciężej przechodzą COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo, na co naprawdę umarła 37-latka z Poznania. Opinia lekarzy nie pozostawia wątpliwości

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

Zdaniem amerykańskiego naukowca, przynajmniej na czas epidemii warto rzucić palenie (choć jak wiadomo, dla zdrowia korzystniejsze będzie rzucenie go w ogóle). Dostarczając płucom szkodliwych substancji, znacznie zmniejszamy ich odporność.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici
  3. Magda Gessler przekazała fanom smutną prawdę. Chodzi o koronawirusa, nie jest dobrze
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Zmarł kolejny Polak zarażony koronawirusem
  5. Postanowili wziąć ślub mimo koronawirusa. Niewiarygodne sceny w kościele, nagranie powala na kolana

Źródło: O2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News