Nastolatek chciał popisać się przed znajomymi. Trafił do szpitala

Nastolatek chciał popisać się przed znajomymi. Trafił do szpitala Źródło: Wikimedia Commons/Lowdown

Nastolatek chciał zaimponować swoim znajomym. Młodzieńcze wybryki zakończyły się tragedią. Odważny chłopak musiał trafić do szpitala - to co zrobił, będzie pamiętać do końca życia.

Nastolatek, który wpadł na pomysł zaimponowania swoim kolegom, nie pomyślał o konsekwencjach. Młodzieńcze lata rządzą się swoimi prawami, ale decyzje podjęte pod wpływem emocji mogą zagrażać życiu i zdrowiu. Na własnej skórze odczuł to pewien chłopak.

Nastolatek wspiął się na słup wysokiego napięcia

Wczoraj w Szlachtowej w województwie małopolskim miało miejsce zwykłe spotkanie grupki znajomych. Śmiechy, plotki, rozmowy nie opuszczały ich aż do feralnego wydarzenia. Nikt nie przewidział, do czego będzie zdolny jeden z chłopców. Z nadejściem wieczora, około godziny 20, rozegrała się tragedia. Nastolatek "dla zabawy" postanowił się wspiąć na słup wysokiego napięcia.

Chciał zaimponować zgromadzonym, więc wspinał się coraz wyżej. Był około 10 metrów nad ziemią, kiedy dotknął ręką przewodu. Posypały się iskry, a siła rażenia była na tyle duża, że okoliczne domy zostały na krótką chwilę pozbawione prądu. Chłopak spadł na ziemię, a spanikowane towarzystwo natychmiast wezwało pomoc.

Policja potwierdza całe zajście. Prowadzone jest śledztwo mające ustalić szczegóły zdarzenia

- Chłopak był z kolegami. Prawdopodobnie dla zabawy wszedł na słup wysokiego napięcia i dotknął przewodów, aż zaiskrzyło. Przez chwilę nie było prądu w okolicznych domach. Wspinacz spadł z wysokości około 10 metrów na trawnik - wyznał jeden z mieszkańców Szlachtowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teraz o zdrowie chłopca walczą lekarze jednego z krakowskich szpitali. Na tę chwilę nie jest znany jest stan zdrowia. Policja w tym czasie zajęła się przesłuchaniem i ustalaniem krok po kroku, jak doszło do incydentu.

- Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia z udziałem osoby pełnoletniej. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranny został zabrany do szpitala w Krakowie. Ustalamy okoliczności zajścia - takiej informacji udzielił mediom dyżurny Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat: Potworne podtopienia na wschodzie Polski. Ewakuowano kilkanaście osób, to dopiero początek
  2. Lidl podsłuchuje swoich klientów w ich domach?! Niepokojące odkrycie konsumentów, marka musi się tłumaczyć
  3. Na ciele martwej 14-latki znaleziono aż 50 różnych obrażeń. Makabrycznego morderstwa dokonali jej znajomi
  4. Oliwia Bieniuk pozuje do zdjęcia w odważnym stroju. Uwagę wszystkich przykuwa jeden szczegół

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News