Dramat nastolatka, spadł na niego samobójca. Trwa walka z czasem

Dramat nastolatka, spadł na niego samobójca. Trwa walka z czasem Źródło: screen/wprost/

Nastolatek walczy o życie. Media obiegły druzgoczące informacje o młodym chłopaku, na którego spadł samobójca. Każda godzina kosztownego leczenia ma ogromne znaczenie.

Nastolatek cudem uniknął śmierci, choć jego losy nie zostały jeszcze przesądzone. Każdy dzień to dla niego wciąż walka o zdrowie i życie, a leczenie, któremu zostanie poddany, kosztuje fortunę. Bliscy apelują o okazanie jakiejkolwiek pomocy, by ich ukochany syn, brat i przyjaciel mógł znów cieszyć się pełnią sił. 

Nastolatek przechodzi przez dramat. Spadł na niego samobójca 

Do potwornego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek 23 września w centrum Warszawy. 18-letni Ukrainiec, Rusłan Prodchenko, student jednej z warszawskiej uczelni, przechodził wówczas chodnikiem, gdy nagle z 18 piętra wieżowca przy ulicy Świętokrzyskiej 35 spadł na niego 26-letni samobójca. 

Połamany i nieprzytomny obcokrajowiec został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie rozpoczęła się walka o jego życie. Chłopak zapadł w śpiączkę, a lekarze nie potrafili jednoznacznie stwierdzić, czy z tego wyjdzie. W końcu, po blisko miesiącu, Rusłan się wybudził, jednak czeka go jeszcze długa, bolesna i przede wszystkim kosztowna walka o zdrowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Rodzina nastolatka prosi o pomoc

Jak możemy się dowiedzieć, przez najbliższe kilka miesięcy będzie przygotowywany do poważnej operacji głowy, a następnie przejdzie roczną rehabilitację. Rodzina Rusłana zorganizowała w sieci zbiórkę, prosząc o jakiekolwiek datki i wyznając, że ubezpieczenie pokrywa jedynie początkowy etap leczenia. W takiej sytuacji nie są w stanie pokryć zatrważającej kwoty, jaka została im podana. 

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa tym razem przesadziła. Jednym zdaniem rozwścieczyła miliony Polaków. To zabolało
2. TVN opublikował ważny apel dla Polaków. Można stracić ogromne pieniądze, nawet ponad 300 tysięcy złotych

- Rusłan może odzyskać zdrowie, znów się uczyć i grać w ukochaną koszykówkę. Na razie jego stan jest jednak bardzo ciężki, a ubezpieczenie pokrywa tylko koszty początkowej fazy leczenia. Przez najbliższe 3 miesiące lekarze będą przygotowywać go do poważnej operacji głowy. Potrzebuje na to 100 tys. zł. Po operacji czeka go jeszcze roczna rehabilitacja. Prosimy, pokażmy razem Ruslanowi, że ma szczęście i wróci do zdrowia - poinformowano. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy podatek ma uderzyć w sieciówki. Ale MILIONY wyciągną z naszych kieszeni
  2. Legendarny polski muzyk wyskoczył z okna mając 29 lat. Był niewidomy. Do dziś opłakują go tysiące fanów
  3. Mamie powiedziano, że 4-letni niepełnosprawny syn spadł ze schodów. Kiedy byli sami powiedział jej trzy słowa, po których wstrzymała oddech
  4. Umawiali się na seksualne sesje z uczniami, wyjeżdżali na orgie do Niemiec. Polski supergwiazdor zdradził prawdę o znajomych księżach
  5. Roksana Węgiel będzie musiała zawiesić karierę? Wszystko przez informację o ciąży, która pojawiła się w rodzinie, jej mama zabiera głos

Źródło: wprost 

Następny artykuł