19-latek zabił 10-letniego braciszka przez grę komputerową. Ustalenia śledczych nie mieszczą się w głowie

19-latek zabił 10-letniego braciszka przez grę komputerową. Ustalenia śledczych nie mieszczą się w głowie Źródło: unsplash.com Rendiansyah Nugroho

Nastolatek nie znał litości. Z zimną krwią zamordował swojego 10-letniego braciszka, a wszystko przez grę komputerową.

Nastolatek z Turku dopuścił się możliwie najgorszego czynu. Opinia publiczna przeżyła szok, gdy dotarły do nich informacje o przestępstwie 19-latka, a służby zamarły na widok zmasakrowanych zwłok 10-latka. Wszczęto śledztwo, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia. Niedługo potem pojawiły się nowe fakty, które wręcz nie mieszczą się w głowie. 

Koszmar w polskiej miejscowości. Nastolatek zamordował 10-letniego brata, śledztwo w toku 

Jak przypomina Super Express, w Sylwestra minionego roku, w niewielkiej miejscowości Turek w województwie wielkopolskim doszło do makabrycznego zdarzenia. 19-letni Maciej J. z nożem w ręce rzucił się na 10-letniego braciszka dźgając go kilkanaście razy po klatce piersiowej, brzuchu oraz rękach. Tego dnia w domu przebywała również ich babcia. Z wstępnych ustaleń policji wynikało, że dramat rozegrał się po tym, jak między rodzeństwem doszło do kłótni o grę komputerową. Młody sprawca wpadł w szał i zamordował braciszka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pomoc zawiadomił sąsiad, który próbował reanimować małoletniego Adama. Niestety, przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili zgon stwierdzając, że chłopiec zmarł śmiercią nagłą i gwałtowną. Przeciwko Maciejowi J. wszczęto postępowanie. Pierwszym z podjętych przez śledczych kroków było przebadanie go na obecność środków odurzających lub alkoholu. Wyniki były dla wszystkich zaskakujące, wykazały bowiem, że chłopak niczego nie zażywał. Tymczasem sąsiad był przekonany o jego "nietrzeźwości", argumentując to mrożącym krew w żyłach zachowaniem tuż po dokonaniu morderstwa. 

- Siedział na kanapie, jak gdyby nic się nie stało i wpatrywał się w grę komputerową na telewizorze - relacjonował dla SE.pl sąsiad rodziny. W świetle takich ustaleń zadecydowano o psychiatrycznym przebadaniu chłopaka. Opinia ekspertów ma być bowiem kluczowa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski powiedział, jak mogą wyglądać tegoroczne wakacje. Dzieci będą załamane, rodzice wściekli

2. TVP pokazało materiał o rodzinie Justyny Pochanke. Wszystko po emisji pewnego wydania ”Faktów”

- Biegli orzekli jednak, że na dzień dzisiejszy nie są w stanie postawić jednoznacznej diagnozy ani ocenić stanu psychicznego podejrzanego w czasie popełnienia zarzucanego mu czynu. Aktualnie trwa ustalanie oddziału, w którym taka obserwacja mogłaby zostać przeprowadzona - wyjaśnia dla SE.pl Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie, dodając, że 19-latek usłyszał zarzut zabójstwa, jednak nie przyznał się do winy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzruszające sceny ze szpitala walczącego z koronawirusem. Lekarze udzielili pacjentom wielkanocnej komunii 
  2. Marcin Najman bezlitośnie "zgaszony" przez legendę polskiego sportu. Bokser nie znalazł żadnej riposty
  3. Ewa Drzyzga wyznała prawdę o swoich synach. Przykre, co musi znosić, nie ma łatwo
  4. Niby zwykła moneta 5 zł ma ogromną wartość. Kolekcjonerzy nazywają ją "rybak", dają za nią fortunę
  5. Andrzej Grabowski po latach wyznał prawdę na temat "Świata według Kiepskich". Widzowie będą zdruzgotani
  6. Załamany Jackowski miał porażającą wizję. Stwierdził, że spożycie podejrzanego produktu będzie miało opłakane konsekwencje dla wielu Polaków

Źródło: super express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News